F1.sk F1.sk

Video: Magnussen šiel od radosti vyskočiť z kože
zdroj: Haas

Video: Magnussen šiel od radosti vyskočiť z kože

Šťastnejšieho pilota ako Kevina Magnussena by ste po kvalifikácii hľadali len márne. Hoci Dán už po treťom tréningu vedel, že na štarte príde o päť miest, z radosti mu to nijako neubralo. V Q3 sa mu totižto podarilo vybojovať piatu priečku.

O všetkom rozhodol posledný pokus, pred ktorým tím trochu zariskoval. Magnussen neveril, že zmena v nastaveniach nejako výraznejšie pomôže, no napokon spravila zázraky.

"V poslednom kole sa to všetko proste podarilo," od ucha k uchu sa usmieval Magnussen. "Mal som grip! Pridali sme veľa prítlaku na prednú nápravu. Nečakal som, že to zafunguje a v rýchlych zákrutách som mal trochu nedotáčavé auto."

"Tím to dnes trafil naozaj parádne. Nielen, že mi dal presne také auto, aké som potreboval, ale chlapci v garáži navyše stihli medzi tretím tréningom a kvalifikáciou vymeniť prevodovku," pochvaľoval si rodák z Roskildu.

Magnussenovu enormnú radosť bolo najskôr počuť vo vysielačke a nijako ho neopúšťala ani v zóne pre novinárov, niekoľko minút potom, čo vystúpil z monopostu a mal čas predýchať to, čo sa stalo.

"Prešiel som okolo obrazovky a písalo sa tam, že som piaty. Poriadne ma to rozvášnilo, dnes to bola taká horská dráha emócií. Po treťom tréningu som prišiel o prevodovku a mal som zarobené na trest. Nesľuboval som si od toho veľa, ale keď som získal piatu priečku, uvoľnilo to moje emócie," radoval sa Magnussen.

Pomaly sa však treba koncentrovať na nedeľu. Štart z desiatej priečky nie je vôbec zlý, a to ani pri pomyslení, že bez trestu by sa do nedeľného zápolenia púšťal zo štvrtého miesta.

"Musíme to proste akceptovať a spraviť, čo budeme môcť. Stále máme o čo bojovať. Je to škoda, že nevyštartujem piaty, ale s výkonom som v každom prípade spokojný," hovoril ešte pred zverejnením informácie o Hamiltonovom treste. "Štartujeme z desiatej priečky, na nesprávnych pneumatikách a bez poriadnej maximálky, ale okrem toho je všetko v pohode!"

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk