F1.sk F1.sk

Verstappen najskôr vešal hlavu, no teraz sa raduje: Toto je úžasný výsledok
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen najskôr vešal hlavu, no teraz sa raduje: Toto je úžasný výsledok

Maxovi Verstappenovi sa v kvalifikácii ušla tretia priečka, pričom už samotné tretie miesto bolo výrazne nad očakávaniami holandského pilota. Do pretekov napokon vyštartuje z ešte lepšej pozície, a to hneď za Charlesom Leclercom. Nečudo, že Verstappen žiari spokojnosťou.

"Je to úžasný výsledok na trati, ktorá nám veľmi nesedí," citujú Verstappena médiá prítomné v Rakúsku. "Momentálne som v skutočnosti veľmi šťastný! Na túto kvalifikáciu som sa veľmi netešil, lebo som vedel, že bude ťažká. V porovnaní s Ferrari a Mercedesom nám na rovinkách chýba výkon."

Podľa Verstappena je kvalifikačné pódium dôkazom toho, že Red Bull robí pokroky. "Počas celého víkendu bol náš výkon oveľa lepší. S novinkami, ktoré sme priniesli na auto, sme mali aj viac rýchlosti. Mal som lepší grip — predtým som nemal problémy s tým, že by som mal pretáčavé alebo nedotáčavé auto, len mi chýbal grip. Zdá sa, že v tomto smere sme sa opäť zlepšili, čo je pozitívne."

"Rovnako aj Honda našla v pohonnej jednotke viac výkonu. Som veľmi spokojný s tým, že som v top trojke. Počas celej kvalifikácie som bol s autom spokojný, platilo to aj o zákrutách," hodnotil.

Verstappenovi môže v nedeľu pomôcť stredne tvrdá zmes, na ktorej bude štartovať spolu s Valtterim Bottasom a Lewisom Hamiltonom. Celý zvyšok poľa nasadí červené softy, teda menej trvácne gumy.

"Musíme počkať, až potom uvidíme, či mediumky boli dobrá voľba. Nemáme za sebou žiadnu dlhú jazdu," uvedomuje si Verstappen, ktorý v piatok stratil dôležitý čas kvôli nehode. "Toto bol skôr taký tip, keďže je tu teplé počasie. To by malo byť lepšie pre naše gumy."

Kolega Maxa Verstappena opäť raz zaostal. Tentoraz mu chýbalo takmer osem desatín sekundy a jeho sedačka v Red Bulle sa už musí poriadne otriasať. Red Bull sa s ním dokonca ani nepokúsil dostať do Q3 na stredne tvrdej zmesi.

"Je to škoda. Som zo seba sklamaný, že sa mi nedarilo poskladať dobré kolo, keď na tom záležalo," kajal sa Pierre Gasly. "V Q3 som neodviedol dobrú prácu, musím na tom popracovať."

"Pred Q3 všetko vyzeralo dobre, moje prvé kolo nebolo ideálne, ale v tom poslednom som spravil v prvej zákrute chybu. Kým som sa dostal do trojky, už som strácal tri alebo štyri desatiny. Nebyť toho, myslím si, že sme mohli skončiť na piatom mieste," pokračoval Francúz. "Teraz sa treba posunúť ďalej a koncentrovať sa na zajtrajšok. Môžeme to ešte napraviť, o ničom ešte nie je rozhodnuté. Myslím si, že máme dobré auto, musíme sa pozrieť na to, čo môžeme vymyslieť so stratégiou."

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk