F1.sk F1.sk

Víkend sa pre Vettela vyvíjal sľubne, no potom sa všetko pokazilo: Je to frustrujúce
zdroj: TASR/AP

Víkend sa pre Vettela vyvíjal sľubne, no potom sa všetko pokazilo: Je to frustrujúce

Vypadnúť v druhej časti kvalifikácie by Sebastiana Vettela mrzelo na každom podujatí, no v Spielbergu ešte o čosi viac. Práve v Rakúsku sa totiž červeným monopostom začalo dariť, čo napokon jednoznačne potvrdil Charles Leclerc ziskom pole position. Vettel je sklamaný, no teší ho aspoň výsledok jeho kolegu.

Tesne pred skončením Q3 bolo jasné, že mechanici nestihnú opraviť auto Sebastiana Vettela. Tím neskôr potvrdil, že problém bol spojený s tlakom vzduchu privádzaného do motora.

"Auto bolo pokazené, nemohli sme ho naštartovať a ísť, nuž sme prišli o časť Q2 a potom o úplne celú Q3," konštatoval po kvalifikácii Sebastian Vettel. "Rozhodnutie vymeniť to sme spravili pomerne skoro, ale nie je ľahké rozobrať celú karosériu a dostať sa dnu. Chlapci robili, čo vedeli, ale nestihli sme to včas."

"Je to frustrujúce, ale nič sa s tým nedá robiť. Nebola to nikoho chyba," pokračoval. "Musíme pochopiť, čo sa stalo a spraviť všetko preto, aby sa to nezopakovalo. Ako som však už povedal, nebola to nikoho chyba. Spravili sme maximum, aby sme to opravili. Vedel som, že keby sa nám to podarilo, mal by som len jeden pokus, takže som sa koncentroval len na tú jednu vec. Napokon na ňu nedošlo."

Rodák z Heppenheimu tak skončil desiaty, no vďaka trestu pre Kevina Magnussena sa posunie o priečku vyššie. Oveľa lepšie by však bolo štartovať z prvého radu…

"Je to bolestivé, ale je fajn, že sa naše druhé auto dostalo na pole position. Teší ma to kvôli tímu, no z mojej strany nie som nadšený. Zajtra však budeme mať dobré preteky," ubezpečil Vettel.

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk