F1.sk F1.sk

Webber: Vettel na to stále má, no potrebuje viac pomocníkov
zdroj: TASR/AP

Webber: Vettel na to stále má, no potrebuje viac pomocníkov

Po ôsmich pretekoch stráca Sebastian Vettel na svojho úspešnejšieho konkurenta z Mercedesu už 76 bodov. Zdá sa, že túto sezónu môže pomaly začať baliť. Otázkou však zostáva, či pomaly nebude musieť mierniť svoje majstrovské ambície aj na ďalšie roky; ukazuje sa, že so zvládaním tlaku má pomerne veľké problémy, no a aby toho nebolo málo, tlačí naňho i jeho kolega Leclerc.

Uplynulo už niekoľko rokov od doby, keď Vettel kraľoval Formule 1. Mark Webber, jeho vtedajší kolega, si myslí, že práve podpora, ktorej sa mu dostávalo v Red Bulle, mu teraz vo Ferrari chýba. Z toho pramenia aj slabšie výsledky.

"Podľa mňa potrebuje viac pomocníkov, potrebuje mať v tíme menšiu zodpovednosť a musí si byť istý, že od pondelka do piatku sa veci budú skutočne riešiť," povedal Mark Webber pre agentúru Reuters. "Seb na to stále má, ale postaviť sa Lewisovi Hamiltonovi a Mercedesu je veľká výzva."

Veľkým cieľom Sebastiana Vettel je získať titul s Ferrari. Svojho idola Michaela Schumachera však ešte napodobniť nedokázal, čím sa dostal do palebnej pozície hlavne talianskych médií.

"Red Bull je v porovnaní s Ferrari ako tím Formuly 3," poznamenal Webber narážajúc na veľký mediálny ošiaľ odohrávajúci sa pred bránami talianskeho tímu. "V Gazzetta dello Sport je o Ferrari každý deň nejaký článok. Je to ako náboženstvo. Nie je ľahké tam byť pilotom."

Slabinou Ferrari je podľa Webbera slabé zastúpenie iných národností. "Ak by sme sa chceli vrátiť do čias, kedy Ferrari podávalo najlepšie výkony, museli by sme ísť až ku Rossovi Brawnovi a Jeanovi Todtovi. Vtedy u nich bola veľká kultúrna rozmanitosť. Myslím si, že práve ona je tým chýbajúcim článkom."

Ferrari môže zvyšok sezóny využiť na pozbieranie síl a prípravu ďalšieho útoku. Podľa Vettelovho niekdajšieho kolegu je totiž o titule rozhodnuté. "Lewis vyhrá šampionát a Mercedes získa konštruktérsky titul. Je to zrejmé. Mercedes je proste prisilný," dodáva Webber. "Ferrari jednoducho nemalo dostatok nábojov. Mercedes je ako futbalový tím, ktorý vždy získa dobrý výsledok. Ferrari potrebuje dať všetko do poriadku."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk