F1.sk F1.sk

Renault má opäť problémy s DRS. Chcelo tancovať tango, usmieval sa Ricciardo
zdroj: Renault Sport F1

Renault má opäť problémy s DRS. Chcelo tancovať tango, usmieval sa Ricciardo

Počas piatkových tréningov zaznamenal Renault kmitanie na zadných krídlach oboch svojich áut. Nezvyčajný jav zaiste predstavuje určité bezpečnostné riziko, tím tak pristúpi k úprave mechanizmu DRS, ktorú budú musieť mechanici zvládnuť dnes v noci.

Renault pritom ani presne nevie, čo tento problém spôsobilo. Určite si však v tíme dobre pamätajú na to, ako sa počas predsezónnych testov zadné krídlo na aute Daniela Ricciarda doslova rozletelo. Šéf tímu Cyril Abiteboul pre Motorsport.com potvrdil, že Renault sa rozhodol urobiť nejaké zmeny, ktoré majú tento problém vyriešiť.

„Trochu sa trepotalo. Nebolo to ideálne, mal som pocit, akoby chcelo tancovať tango,“ povedal so svojou typickou gráciou Daniel Ricciardo. „Nedokážem vám povedať, ako alebo prečo. Nie som aerodynamik, ale chlapci sa na to samozrejme pozrú, možno to má niečo dočinenia s bočným vetrom. Trochu to poskakovalo, tak to musíme vyriešiť.“

Pre Renault to pritom dnes nebol nijak zvlášť vydarený deň. V prvom tréningu to Daniel Ricciardo dostal aspoň na ôsme miesto, v druhom sa však obaja piloti tímu z Enstone umiestnili až v poslednej štvrtine.

„Popoludní sme sa trochu trápili, snažili sme sa nájsť odpoveď,“ povedal Ricciardo. „Povedal by som, že to bol jeden z našich náročnejších piatkov. Som si však istý, že dnes večer nájdeme odpoveď. Zdá sa, že máme s Nicom rovnaké problémy, sťažujeme sa na tie isté oblasti. To dá tímu aspoň jasný smer.“

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk