F1.sk F1.sk

Hulk o svojej nehode: Taká malá hlúposť
zdroj: Renault Sport F1

Hulk o svojej nehode: Taká malá hlúposť

Nico Hülkenberg zažil na Red Bull Ringu pomerne zaujímavý piatok, s ktorým však nebol celkom spokojný. Prvý tréning ukončil výjazdom mimo trate, pri ktorom si zlomil predné krídlo a vyvolal červené vlajky. Popoludní to prebehlo bez problémov, ale so svojou rýchlosťou nebol spokojný.

"Nenájdem veľa vecí, ktoré prebehli skutočne dobre," skonštatoval Hulk. "Na tejto trati sme s tým však tak trochu rátali. Spielberg je každoročne jedinečný, táto trať má svoje vlastné zákony a svojskú dynamiku. Nuž a pri tohtoročnom aute som už vopred mal obavy, že to nebude až také dobré. Napokon sa nám nepodarilo nájsť ideálny balans auta a tým pádom ani rytmus. Na stopkách to napokon bolo vidieť."

A čo výlet mimo trate, ktorý skončil zlomeným predným krídlom? "Bola to malá nepozornosť, moja hlúposť. Na vstupe do deviatej zákruty, ktorá je veľmi rýchla, som až príliš šliapol na plyn, pričom pri takýchto vysokých rýchlostiach sedia autá veľmi nízko. Nuž a žlté obrubníky sú naopak veľmi vysoké. V mojom podaní to bola taká malá hlúposť."

Nico Hülkenberg
Renault Sport F1

Celkovo však malo problémy veľké množstvo jazdcov. Max Verstappen a Valtteri Bottas tvrdo havarovali, Pierre Gasly a Sebastian Vettel boli ďaleko mimo trate, ťažkosti mali aj mnohí ďalší pretekári.

"Vietor popoludní zosilnel a bolo vidieť, že autá sú tak trochu nevypočítateľné," vysvetľoval Hülkenberg. "Keď si pozrieme nehody Maxa a Valtteriho, tak vidieť, ako ďaleko už boli v zákrutách a odrazu stratili grip. Bolo vidieť, že s tým nemohli veľa spraviť a boli len obeťami okolností. Pre jazdca je to takto veľmi ťažké, ale bohužiaľ sa to občas stáva."

Druhý pretekár Renaultu Daniel Ricciardo dostal pred časom nový motor najnovšieho vývojového stupňa. Dostane ho teraz aj Hulk? "Ak áno, tak na štarte prídem o päť miest. Pri trestoch je to vždy ťažké, ale takto by som aspoň mal viac výkonu. To by mi potom s nápravou situácie mohlo pomôcť," dodal Nico Hülkenberg.

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk