F1.sk F1.sk

Alfa Romeo porušila palivové nariadenia, dostala finančnú pokutu
zdroj: Alfa Romeo Racing

Alfa Romeo porušila palivové nariadenia, dostala finančnú pokutu

Alfa Romeo a Antonio Giovinazzi sa dostali do problémov; technickí komisári totiž prišli na to, že na monoposte s číslom 99 boli v priebehu druhého tréningu tréningu porušené palivové nariadenia.

"Teplota paliva pripraveného pre okamžité využitie v aute číslo 99, nameraná o 15:08, bola o viac ako trinásť stupňov nižšia ako teplota vzduchu, ktorú nameral oficiálny meteorologický servis FIA hodinu pred začiatkom druhého tréningu," stojí v stanovisku FIA.

Komisári si manažéra Alfy Romeo predvolali na 19:45 a vyzerá to tak, že stajňa so sídlom v Hinwile sa môže dostať do značných problémov. Článok 6.5.2 Technických pravidiel F1 pre rok 2019 totiž hovorí o tom, že rozdiel medzi teplotou paliva a nameranou teplotou vzduchu nemôže prekročiť desať stupňov.

Berie sa teplota, ktorú oficiálny servis FIA nameral hodinu pred tréningom, prípadne dve hodiny pred pretekmi. Nuž a v Rakúsku bolo poriadne horúco, čo v Alfe Romeo pravdepodobne podcenili. Chladné palivo má pritom vyššiu hustotu a disponuje väčším množstvom energie, takže stajňa tak môže získať výhodu.

Doplnené o 20:30:

Komisári vyriekli ortieľ a oznámili, že tím dostal pokutu 5 000 dolárov. Teplota vzduchu bola stanovená na 30 stupňov Celzia, teplota paliva však dosahovala menej ako 17 stupňov. Vzhľadom na to, že išlo "len" o druhý tréning, boli komisári pomerne zhovievaví.

Najnovšie z kategórie: Antonio Giovinazzi

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk