F1.sk F1.sk

Marko potvrdil Verstappenovu výstupnú klauzulu, opustí Max Red Bull?
zdroj: TASR/AP

Marko potvrdil Verstappenovu výstupnú klauzulu, opustí Max Red Bull?

Už dlhšie sa hovorí o tom, že ak Max Verstappen nedostane auto, s ktorým bude môcť bojovať o titul, tak Red Bull opustí. Nedávno to jedným tweetom zámerne naznačil aj jeho otec Jos a zdá sa, že na tom skutočne niečo bude.

Počas rakúskeho víkendu sme sa dočkali potvrdenia skutočnosti, že vo Verstappenovej zmluve skutočne je výstupná klauzula. Ak chce, stajňu bude môcť opustiť a nahradiť by ho mohol niekto z kvarteta Sebastian Vettel, Nico Hülkenberg, Sergio Pérez či Esteban Ocon, aj keď hlavne Vettelovo meno znie v tejto súvislosti pochybne.

Helmut Marko pre Auto Motor und Sport potvrdil, že Verstappen má výstupnú klauzulu a okamih, kedy ju môže využiť, sa vraj blíži. Do ďalších detailov nešiel, pretože tak nemôže spraviť, ale všeobecne je zrejmé, že ak v šampionáte nebude na určitej stanovenej pozícii, bude môcť odísť. Dá sa predpokladať, že to musí byť prvá, druhá alebo tretia priečka a časovým termínom je podľa všetkého letná prestávka.

Marko predpokladá, že lepšie šance na získanie Verstappena má Mercedes, menšie Ferrari. "Alebo chce Verstappen len vyjednať vyššiu cenu za predĺženie zmluvy s tímom, v ktorom vyrástol?" pýta sa reportér Michael Schmidt pripomínajúc, že Mercedes predsa v talóne má Estebana Ocona, ktorého by v prípade nespokojnosti s Valtterim Bottasom kedykoľvek mohol nasadiť.

"Boj Hamiltona proti Verstappenovi by však bol celkom po chuti majiteľa športu, spoločnosti Liberty Media," pripomína Schmidt. "Takéto súperenie dvoch hviezd by majstrovstvá oživilo aj pri ďalšej dominancii Mercedesu."

Red Bull by však nevyhnutne potreboval náhradu, takže by sa musel poobzerať po iných tímoch. V padoku sa spomína napríklad i meno Sebastiana Vettela, ktorý aj v priebehu piatkového dňa navštívil motorhome Red Bullu. "Seb je v poslednom období nápadne často so starými kamarátmi z Red Bullu," cituje AMuS zdroj z padoku.

Isté je jedno: Verstappenov prestup sa v jednom z top tímov postará o voľné miesto, po ktorom sa strhne bitka. Nuž a záujem by mohol mať napríklad aj Fernando Alonso, ktorý postupne ruší prepojenie s McLarenom. Red Bull, prípadne Ferrari, by po ňom za istých okolností možno mohli siahnuť. Čo vy na to?

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk