F1.sk F1.sk

Ferraristi ostávajú napriek sľubnej rýchlosti opatrní
zdroj: FOM/screenshot

Ferraristi ostávajú napriek sľubnej rýchlosti opatrní

Sebastian Vettel patril medzi jazdcov, ktorí mali v druhom rakúskom tréningu problém. V záverečnej fáze kola dostal šmyk podobne, ako Max Verstappen, ale mal šťastie a nenarazil.

Celkovo to z pohľadu Scuderie nevyzeralo zle a červené monoposty mali potrebnú rýchlosť. "V tréningoch to z nášho pohľadu vždy vyzerá o niečo lepšie, ako v kvalifikácii a v pretekoch, takže musíme ostať opatrní," povedal Vettel.

"Naďalej sa pokúšame spraviť mnoho vecí, vďaka ktorým by sme sa k ním dostali o niečo bližšie," pokračoval. "Dúfajme, že zajtra v aute nadobudneme dobrý pocit a bude to lepšie ako dnes."

A čo šmyk z predposlednej zákruty? Aký mal vplyv na tréningy? "Nie veľký. Bohužiaľ sme tú jazdu so softami nemohli dokončiť a malá to byť dlhá jazda. Inak to však nemalo veľký vplyv. Auto bolo v poriadku," zdôraznil Vettel.

Lewis Hamilton už stihol povedať, že Ferrari bolo minimálne také rýchle ako Mercedes, ale v červenom tábore to tak ružovo nevidia a skôr sú opatrní. "Mercedes je aj naďalej veľmi, veľmi rýchly a ak to všetko zvládnu správne, budeme to mať mimoriadne ťažké," zakontroval Charles Leclerc.

"Dnes sa naše auto správalo dobre a som celkom spokojný. S vetrom a podmienkami ako takými to bolo dosť náročné, ale podľa mňa sme z toho vyťažili maximum a azda sa to podarí aj zajtra," dodal Monačan.

Vettel okrem toho reagoval aj na otázku týkajúcu sa vylepšení, ktoré tím testoval. Ako vieme, naposledy vo Francúzsku nasadil tím novú podlahu len v piatok, ale nefungovala tak, ako tím čakal.

"Úplne nové veci sme netestovali," prezradil Sebastian Vettel. "Pochopiteľne sme sa však pokúsili pochopiť viac vecí o súčiastkach, ktoré sme skúšali už minulý týždeň. A myslím si, že to bolo úspešné."

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk