F1.sk F1.sk

Verstappen nepríjemne havaroval, viní z toho vietor (VIDEO)
zdroj: FOM/screenshot

Verstappen nepríjemne havaroval, viní z toho vietor (VIDEO)

Max Verstappen mal v druhom rakúskom tréningu nečakané problémy. V desiatej zákrute stratil kontrolu nad autom a zadnou časťou vrazil do múra.

"Už počas všetkých predchádzajúcich kôl som sa sťažoval na vietor, ktorý bol ozaj nepríjemný," povedal Verstappen. "Na niektorých miestach ho bolo dosť cítiť a potom som jednoducho stratil kontrolu nad zadnou časťou. Vstúpil som do zákruty a aj dáta nám potvrdili, že zadná časť sa jednoducho otočila."

Tvrdo havaroval aj Valtteri Bottas a napríklad Sebastian Vettel mal na rovnakom mieste ako Verstappen šťastie. Po chybe zastal tesne pred bariérami. Čo sa to dialo?

"Tohtoročné autá sú na vietor všeobecne citlivejšie. Vidieť ste to mohli aj na Valtterim a rovnako i na Sebovi. Havárie sa takisto stávajú, bohužiaľ. Možno je to však dobré, pretože takto celé naše auto rozoberú a dajú na neho nové súčiastky."

Holanďan dosiahol celkovo druhý najlepší čas, ale nevedel povedať, či to má veľkú výpovednú hodnotu. "To veru neviem," zareagoval. "Pred nami je ešte množstvo práce. Po stránke balansu to vždy môže byť aj lepšie. Uvidíme zajtra. Inak to bola zábava a v aute som sa cítil dobre. Na to sa snažím koncentrovať."

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk