F1.sk F1.sk

Hülkenberg v kvalifikáciách prehráva s Ricciardom už 1:7, potrebuje niečo zmeniť
zdroj: Renault

Hülkenberg v kvalifikáciách prehráva s Ricciardom už 1:7, potrebuje niečo zmeniť

Nico Hülkenberg na tom v tomto ročníku nie je práve najlepšie a otvorene sa hovorí o jeho blížiacom sa konci v Renaulte. Niektoré špekulácie ho spájajú s Red Bullom, objavujú sa však aj slová o Formule E.

Veľký Hulkov problém je v tom, že s nováčikom v Renaulte Danielom Ricciardom prehráva na kvalifikačné minisúboje už 1:7. A to treba pripomenúť, že jeho austrálsky kolega na tom v úvode ročníka nebol práve najlepšie a potreboval sa etablovať.

"Potreboval chvíľu na to, aby si zvykol, možno tri či štyri podujatia," uznal Hulk. "A ja som mal v tom čase v kvalifikácii vždy technické problémy. Takto mi pomedzi prsty ušlo niekoľko dobrých výsledkov. V kvalifikácii však odvádza dobrú prácu, čo treba povedať a uznať."

Nemec však má pocit, že nemá ani šťastie: "Vždy sa niečo udeje. Niekedy je to moja chyba, ale niekedy ide i o malé nešťastné okolnosti. Napríklad vietor. Na rovinke budem mať odrazu protivietor a prídem o jeden a pol desatiny."

"Čísla však hovoria samé za seba a sú celkom jasné. Mne sa takisto nepáčia, ale čo už. Po stránke bodov sme však na tom rovnako," usmial sa Nico Hülkenberg.

Hulk a Ricciardo sa budú tvrdo biť o každý jeden bod, ale k eskalácii napätia by to viesť nemalo. "Je to podobné, ako s ostatnými kolegami predtým. Otvorene komunikujeme. Na auto máme rovnaké pohľady a rovnako aj na smerovanie vývoja. Prebieha to celkom dobre," dodal Hulk.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk