F1.sk F1.sk

Daniil Kvjat: Situácia Pierra Gaslyho sa líši od tej mojej.
zdroj: TASR/AP

Daniil Kvjat: Situácia Pierra Gaslyho sa líši od tej mojej.

Daniil Kvjat rozumie tlaku, ktorému čelí Pierre Gasly v Red Bulle, no nevidí príliš mnoho rovnakých vecí s tým, čo zažíval on sám.

Daniil nevidí žiadnu podobnosť medzi súčasnými problémami, ktorým čelí Pierre, a tým, čo zažíval v Red Bulle on sám až do jeho odchodu v sezóne 2016. Mladý Rus strávil celú sezónu 2015 s Red Bullom a následne bol počas roku 2016 preradený do béčkového Toro Rosso. Tím ho pred veľkou cenou Španielska vymenil za Maxa Verstappena. Kvjat bol z Toro Rosso uvoľnený dvakrát, aby sa k tímu vrátil opäť na sezónu 2019.

Gasly je v súčasnosti pod tlakom po neuspokojivom začiatku s Red Bullom, kde stráca na lídra Maxa Verstappena, čo vedie k otázkam o jeho budúcnosti v F1. Na otázky o tlaku a výzvam, ktorým čelí Francúz v Red Bulle, Kvjat uviedol, že je ťažké tieto dve situácie porovnávať. 

„Myslím si, že so mnou to bolo iné. Je ťažké povedať, ako sa jazdec cíti v rôznych situáciách. Je zložité vzájomne posúdiť tieto okolnosti. Viem, že to nebolo ľahké. Vo Formule 1 to nemôže byť ľahké,“ povedal Rus. „Bolo tam veľa okolností, ktorým som v tom čase čelil, ale zažil som s nimi aj dobré preteky. Odkedy som nastúpil do Red Bullu, tam bolo hneď viac vecí. Vo všeobecnosti to však bolo OK. Neviem, ako také niečo môžu znášať ostatní. Ja len viem, že od tej doby som sa jazdecky zmenil.“

Kvjatovo meno sa skloňovalo s potencionálnym návratom do A-tímu, a to v prípade, ak by Gasly neuspel. On sám však tieto chýry vyvrátil. „Nezaujímam sa o tieto klebety. Rôzne chýry prichádzajú a zasa odchádzajú, no moja práca sa nemení. Teraz som jazdec Toro Rosso. Mojím zámerom je poskytnúť im dobré výsledky. Pred príchodom novej sezóny som povedal, že nechám za seba hovoriť moje jazdecké umenie. Mám v úmysle to tak ponechať.“

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk