F1.sk F1.sk

Bottas: Potrebujem začať sťahovať stratu
zdroj: TASR/AP

Bottas: Potrebujem začať sťahovať stratu

Valtterimu Bottasovi vyšiel vstup do aktuálnej sezóny, ale potom akosi stratil dych. Dnes to vyzerá tak, že na Lewisa Hamiltona nebude mať a 36-bodová strata začína byť alarmujúca.

V priebehu štvrtkového Bottasovho stretnutia s novinármi padol názor hovoriaci o tom, že Bottasovi by sa hodila aj skutočnosť, ak by Hamiltona porážali konkurenti z Ferrari a Red Bullu, ktorí by mu týmto spôsobom mohli brať body.

"Ja o tom takto neuvažujem," zareagoval Fín. "Myslím len na svoje výkony a na to, aby som sa pokúsil byť pred ním. Musím sa pokúšať vyhrávať preteky, pretože práve to je to najlepšie. A ak sa medzi nás potom niekto dostane, tak to bude bonus."

"Určite, že každý súťažný víkend je dôležitý a ja som bohužiaľ nezvládol všetky víkendy perfektne. Som rád, že ma ich čaká ešte trinásť a áno, niekoľko ďalších podujatí pre mňa bude ozaj dôležitých."

"Skutočnosť je taká, že ak sa chcem udržať v majstrovskom boji, potrebujem začať sťahovať stratu," povedal Valtteri Bottas. "Taká je skutočnosť. Musím sa koncentrovať na to, čo robím dnes a na veci, ktoré robím spolu s inžiniermi. Treba ísť kolo po kole."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk