F1.sk F1.sk

Vettel: Máme množstvo nápadov
zdroj: TASR/AP

Vettel: Máme množstvo nápadov

Ferrari prichádza do Rakúska v role jedného z favoritov. To však neplatilo o minulom víkende. Na okruhu Paul Ricard sa od Scuderie neočakávali zázraky, no v Rakúsku sa bude môcť oprieť o enormnú silu svojej pohonnej jednotky, ktorá tu bude hrať prím.

Tímu to v doterajšom priebehu sezóny nevychádza, najväčším doterajším úspechom sú druhé miesta z Monaka a Kanady. Scuderia tak horúčkovito pracuje na zmenách, ktoré Ferrari pomôžu znížiť stratu na Mercedes. Niekoľko vylepšení priviezol tím do Francúzska, kde ich testoval počas piatkového programu. Inak to nebude ani tento týždeň, Scuderia je skrátka na love, loví informácie, ktoré k zlepšeniu auta nevyhnutne potrebuje.

„Nepozerám sa späť, pozerám sa dopredu. Ak by som sa pozeral len dozadu, videl by som, že posledné preteky nevyzerali dostatočne rýchlo, nemali sme tempo, nemali sme toto, nemali sme tamto. To však nie je spôsob, akým pracujem. Pozerám sa dopredu, viem, že tento tím je silný, je tu množstvo nápadov, ktoré plánujeme nasadiť na naše auto. Veríme, že budú pracovať správne a situáciu zvrátia,“ povedal pred rakúskym víkendom Sebastian Vettel.

„Nie som hlúpy, viem, že čas nie je na našej strane. Som však optimista a v nedeľu sa môže stať čokoľvek. Uvidíme, čo sa stane túto nedeľu. Máme ďalšie kúsky, ktoré v piatok vyskúšame, tiež máme informácie z posledných pretekov. Nevieme, ako na tom budeme tento víkend a čo si prenesieme ďalej,“ povedal Vettel.

Seb je známy ako jeden z najtvrdšie pracujúcich jazdcov. Na otázku reportéra, či je pre zvrátenie aktuálnej situácie schopný pracovať ešte tvrdšie, Vettel odpovedal: „Neviem posúdiť, koľko práce som odviedol minulý rok, pred troma rokmi alebo desiatimi rokmi. Príliš sa o to nezaujímam, myslím, že chcem pomôcť s čímkoľvek, čo je predo mnou.“

„Som si istý, že máme všetko potrebné. Ešte sa nám to nepodarilo ukázať, no dúfame, že to skôr či neskôr dokážeme. Nielen kvôli nám, ale aj kvôli vám. Pracujeme naplno, aby sme auto vylepšili. Niektorí z vás budú určite radi, ak sa nám to podarí,“ povedal Vettel s úsmevom.

Seb tiež čelil otázkam o svojej budúcnosti. Podľa niektorých už nedokáže dostatočne čeliť tlaku, pôsobí odovzdaným dojmom a mal by odísť. „Pretekanie milujem. Myslím, že autá sú veľmi zábavné, sú najrýchlejšie, aké tu kedy boli. Môžeme si počínať lepšie? Áno. môžeme. Je to však na mne? Našťastie nie. Ako som už povedal, uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Teraz som tu a pokiaľ viem, tak tu budem aj o rok,“ povedal štvornásobný majster sveta.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk