F1.sk F1.sk

Verstappenovi chýbajú pódiá: Nechcem do tridsaťpäťky jazdiť na štvrtom mieste
zdroj: TASR/AP

Verstappenovi chýbajú pódiá: Nechcem do tridsaťpäťky jazdiť na štvrtom mieste

Max Verstappen chcel v tomto roku bojovať o titul a pred sezónou sa to nezdalo byť nereálne. Red Bull sa krok po kroku približoval k najlepším a v závere minulej sezóny patril k ašpirantom na víťazstvá. Ibaže všetkých osem doterajších tohtoročných podujatí vyhral Mercedes.

Strieborní sú natoľko silní, že na svojom konte majú sedem dvojitých triumfov a na pódiu sa ich jazdec neobjavil len raz; Valtteri Bottas skončil v Kanade štvrtý. Ostatným tímom teda veľa pódiovej radosti neostalo a Verstappen je z toho smutný.

"Nenazval by som to frustrujúcim," reagoval Versatppen na skutočnosť, že až päťkrát skončil na štvrtom mieste. "Nie je to o tom, že by som bol o míle pozadu. Ferrari ani Mercedes nie sú tak ďaleko vpredu. Musíme len poriadne makať a z auta dostať viac výkonu. A nielen z auta, ale aj z motora."

"Z oboch strán nám aktuálne niečo chýba, takže sa z toho pokúsime dostať maximum. Určite tu nie som pre to, aby som končil štvrtý, pretože chcem vyhrávať preteky. Nie je príjemné jazdiť vždy na štvrtej priečke a neteší ma, že mi takto unikajú pódiá. Ale aktuálne je to bohužiaľ takto."

Holandský pretekár sa vzápätí zamýšľal aj nad nedávnou Veľkou cenou Francúzska, na ktorej jeho autu chýbala potrebná maximálna rýchlosť. Nešlo však len o ňu, pretože monopost RB15 nebol ani v zákrutách taký dobrý ako Mercedes.

"Keď sa pozrieme na okruh Paula Ricarda, chýbala nám maximálka. Ale okrem toho sme v dvoch či troch zákrutách neboli natoľko rýchli ako Mercedes. Keď si to porovnáme s Ferrari, tak oni sú na rovinkách ako raketa, ale v zákrutách sme o niečo konkurencieschopnejší. Zapracovať však potrebujeme na oboch stránkach veci a vďaka tomu sa môžeme vrátiť na pódium."

Keď sa však Red Bullu nepodarí prebrať, Verstappen možno tím opustí. Nejedna špekulácia ho už spájala s Mercedesom, ale on sám to odmieta. Teda aspoň zatiaľ.

"Najdôležitejšie je vidieť, čo tím prinesie na niekoľko najbližších víkendov," odvetil mladík. "Neznepokojujem sa tým, čo príde v budúcom roku, prípadne ešte v tom ďalšom. V tejto chvíli sa chcem koncentrovať na tento projekt, pretože podľa mňa má veľký potenciál a ešte ho len rozbiehame. Určite však nechcem do tridsaťpäťky jazdiť na štvrtom mieste, takže uvidíme," vyjadril sa Max Verstappen.

Populárny pretekár sa zamýšľal aj nad tým, čo je na aktuálnych autách zlé. "Pochopiteľne je fajn dosahovať rekordy okruhov, ale ak by sme boli o jednu či dve sekundy na kolo pomalší a dokázali by sme sa nasledovať, tak by to bolo lepšie. Ale nejde tu len o autá. Máme aj pneumatiky, ktoré sa po dvoch či troch kolách jazdy za súperom prehrejú a začneme sa kĺzať. Preto napokon musíme zvoľniť."

"Aktuálne máme ešte aj príliš veľké rozdiely medzi výkonmi motorov. Ak ich dokážeme zmenšiť a nebude všetko také komplexné, tak to bude fajn. Chápem, že musíme ostať s hybridmi, ale podľa mňa to vieme robiť lepšie," dodal Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk