F1.sk F1.sk

Wolff sa čuduje kritizovaniu Hamiltona: Je to možné najlepší jazdec, aký kedy existoval
zdroj: TASR/AP

Wolff sa čuduje kritizovaniu Hamiltona: Je to možné najlepší jazdec, aký kedy existoval

Lewis Hamilton získava jedno víťazstvo za druhým a už v tomto roku môže v tomto smere predstihnúť Michaela Schumachera. Vybojoval už 79 triumfov a ak by vyhral všetky zvyšné tohtoročné preteky, dostane sa na číslo 92, pričom Schumi je na 91.

Ešte nedávno sa tieto úvahy zdali ako "science fiction", ale pri súčasnej forme Mercedesu a zohľadnení nižších kvalít Valtteriho Bottasa to nemôžeme úplne vylúčiť. Síce by to chcelo aj veľkú dávku šťastia, ale nie je to úplne nepredstaviteľné.

Hamilton je často kritizovaný za svoj životný štýl, ale objavujú sa aj slová o tom, že za svoj úspech vďačí len nadradenému autu. V posledných rokoch získava tituly tak, že de facto nemá súpera. Jeho šéfa Tota Wolffa takéto úvahy hnevajú.

"Vo Veľkej Británii celkovo platí, že Lewis nie je uznávaný tak, ako by mal," povedal Toto Wolff pre Motorsport.com. "Jedného dňa svoju kariéru ukončí, bude mať viacero rekordov a ľudia budú hovoriť, že to bol najlepší jazdec planéty a boli sme svedkami jeho cesty..."

Rakúšan použil tieto slová v súvislosti s tým, že Hamilton je často kritizovaný hlavne za svoj životný štýl a za to, čo všetko popri pretekárskom športe stíha. "Z nejakého dôvodu tu existuje chuť kritizovať ho za to. Možno to prináša lepšie titulky, možno to predáva viac novín, prípadne zaručuje viac klikov."

"Podľa mňa to nedostatočne dobre zohľadňuje príležitosť, ktorú tu všetci máme. Na svojej výnimočnej ceste môžeme vidieť možno najlepšieho jazdca, aký kedy existoval," zdôraznil Wolff.

Mercedes Hamiltonovi neplánuje nič zakazovať a v jeho aktivitách ho chce naopak podporovať. "V záujme toho, aby sme zo všetkých jednotlivcov vyťažili maximum - a nielen z jazdcov - sme sa pred mnohými rokmi rozhodli, že sa pokúsime pochopiť, ako sa všetci tí ľudia dokážu najlepšie koncentrovať. A vieme tak spraviť tak, že ich neškatuľkujeme a neprikazujeme im, aký život majú viesť."

Ak niekto chce a má potrebu, môže staviť na deň voľna a celkom vypnúť. Aj preto nebol problém s tým, že Hamilton vynechal štvrtkový program pred VC Francúzska.

"Jedna z vecí, ktorá by u Lewisa nefungovala, je tá, že by sme okolo neho nasadili korzet. Najlepšie pracuje vtedy, keď mu dáme slobodu nasledovať svoju vášeň," dodal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk