F1.sk F1.sk

Hamilton bojuje za záchranu Silverstone, v Zandvoorte to vraj bude nuda
zdroj: TASR/AP

Hamilton bojuje za záchranu Silverstone, v Zandvoorte to vraj bude nuda

Po tomto roku sa končia zmluvy piatim významným podujatiam: Veľkej Británii, Taliansku, Mexiku, Nemecku a Španielsku. Prvé dve sú na tom pomerne dobre a vraj už majú niečo dohodnuté, zvyšné tri možno o svoje miesto v kalendári prídu.

Lewis Hamilton v aktuálnom rozhovore zdôraznil, že o Silverstone si Formula 1 nemôže dovoliť prísť. Také masy fanúšikov nechodia v podstate nikde a ide o domov svetového motoršportu. Stratiť tieto preteky by bola veľká škoda.

"Liberty odvádza po stránke prinášania nových krajín do športu dobrú prácu, ale musia byť opatrní," povedal Hamilton, ktorého slová cituje The Sun. "Keď vyberajú okruhy, tak je potrebné staviť na miesta s veľkou fanúšikovskou základňou, ale áno, uznávam, že treba vytvárať aj nové fanúšikovské základne."

"Na druhej strane však treba nájsť aj okruhy, ktoré sa postarajú o vzrušujúce preteky. Už teraz vám viem povedať, aké zlé preteky uvidíme na niektorých nových miestach, ktoré sem chcú priniesť."

Ďalšie Angličanove slová potvrdili, že jednoznačne narážal na holandský Zandvoort: "Čaká nás jedno super miesto s veľkou fanúšikovskou základňou, ale preteky nebudú dobré. Nepoviem vám, kde to bude, ale uvidíte v budúcom roku.

"Už teraz tu máme niekoľko parádnych okruhov a patrí medzi ne aj Silverstone. Vo Veľkej Británii je domov tohto športu a ak začneme prichádzať o legendárne preteky a budeme sem pridávať len nové, tak prídeme o celú históriu a kultúru Formuly 1."

"Som teda presvedčený o tom, že Formulu 1 musia udržať vo Veľkej Británii a hlavne v Silverstone; je to úchvatný okruh a úchvatné miesto," hovoril ďalej Lewis Hamilton. "Chodí tam azda najviac fanúšikov zo všetkých podujatí sezóny, čomu nemôžeme len tak ukázať chrbát."

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk