F1.sk F1.sk

Vasseur ohlásil, že Alfa Romeo nasadí sériu noviniek a vylepšení
zdroj: Alfa Romeo Sauber F1 Team

Vasseur ohlásil, že Alfa Romeo nasadí sériu noviniek a vylepšení

Keď Kimi Räikkönen dorazil do cieľa Veľkej ceny Francúzska (po penalizácii Daniela Ricciarda až dodatočne) na siedmom mieste, bola to pre tím Alfa Romeo obrovská úľava. Po mizérii, ktorá začala v španielskej Barcelone, tím konečne pretrhol negatívnu šnúru bez bodovaného umiestnenia. Šéf tímu Frédéric Vasseur neskrýval nadšenie, no na druhej strane vyjadril aj isté pochybnosti.

Asi ako takmer každý tím, aj Alfa Romeo sa od začiatku sezóny trápila s pneumatikami. To vyvrcholilo počas troch víkendov v Španielsku, Monaku a Kanade, kde stajňa z Hinwilu nedokázala bodovať. Samozrejme, neboli v tom len pneumatiky, no zdá sa, že partia okolo šéfa Freda Vasseura sa pomaly začína dostávať z problémov, ktoré ich v máji a začiatkom júna zasiahli.

„Je to skvelý pocit aj za celý tím, pretože na to tlačíte, aj keď nie ste práve na bodoch,“ povedal Vasseur pre Autosport. „Bolo to frustrujúce. Niekedy tam tempo bolo, ale urobili sme chyby. Takže byť späť je skvelý pocit a dobrá odmena.“

Tím však nie je presvedčený o tom, že sa mu podarilo vyriešiť všetky problémy, najmä nie s pneumatikami. Práve tie mali byť príčinou predchádzajúceho trápenia Alfy Romeo.

„Niekedy máte v nedeľu večer pocit, že ste čo to pochopili, nasledujúci piatok však ani neviete, kde práve ste. Musíme zostať pokojní a dobre to zanalyzovať. Nie som si istý, či sme vyriešili všetky problémy, ktoré sme doteraz mali s pneumatikami,“ povedal Vasseur.

„Teraz máme k dispozícii nejaké vylepšia, drobné prídu už v Rakúsku, väčšie v Silverstone, opäť malé smerom do Nemecka a opäť veľké prinesieme do Budapešti,“ vypočítal plány svojho tímu Vasseur.

Novinárom však opäť nedalo sa nespýtať na Antonia Giovinazziho. Tento taliansky nováčik je stále bez bodu, kým jeho tímový kolega ich má už devätnásť. Ohľadne výkonnosti svojho druhého muža však Vasseur zostáva ľadovo pokojný a rodáka z Martina Franca sa opäť zastal.

„Štartovať na mäkkých zmesiach bolo náročné. Musíte mať stále na mysli, že sa dokázal dostať do tretej časti kvalifikácie. Získať pretekové tempo chce svoj čas, ale ak je schopný odviesť takúto dobrú prácu v kvalifikácii, zvyšok sa dostaví tiež,“ povedal Vasseur.

„Je to zrejme tá najhoršia možná situácia, štartovať na deviatom alebo desiatom mieste na softoch. Nemusí to tak byť vždy, ak sa dokáže dostať do Q3 na rovnakých pneumatikách ako ostatní, bude to v poriadku,“ uzavrel Vasseur.

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk