F1.sk F1.sk

Na nedostatočný výkon motorov Honda nepriamo poukázal aj Horner
zdroj: Red Bull Content Pool

Na nedostatočný výkon motorov Honda nepriamo poukázal aj Horner

„Chýba nám maximálka,“ to bolo vyjadrenie pilota Red Bullu Maxa Verstappena po Veľkej cene Francúzska. V rozhovore po pretekoch naňho nadviazal aj Christian Horner. Ten však dodáva, že ani po stránke aerodynamiky na tom RB15 nie je celkom ideálne.

„Strácame dve alebo tri desatiny,“ povedal šéf Red Bullu Christian Horner v nedeľu pre Sky Sports. Na otázku, či auto stráca po stránke motora alebo podvozku, Brit odpovedal: „Všade.“

„Každý pilot by rád získal nejakú priľnavosť navyše. Momentálne to však nie je to len o priľnavosti, ale aj o maximálnej rýchlosti. Mohli ste to vidieť v prvom kole, bolo pre nás ťažké útočiť, ale aj brániť sa. Musíme zapracovať na oboch koncoch, aby sme sa dokázali zlepšiť,“ povedal Horner.

Podobný názor vyjadril aj pilot tímu Max Verstappen. Ten označil nedostatok maximálnej rýchlosti za slabinu tohtoročného monopostu. „Auto nemá žiadny zásadný problém. No môžete vidieť, že Ferrari a Mercedes urobili ďalší krok, Renault tiež. Myslím, že ten náš nebol dostatočne veľký, takže máme prácu,“ povedal Verstappen na adresu  motora.

Max sa tiež už skôr vyjadril, že Red Bull významne zasiahli nové pravidlá. Tie aerodynamiku áut značne zjednodušili, najmä v oblasti predného krídla. A práve tam monoposty z pera Adriana Neweyho vynikali. Vo všeobecnosti tak naznačil, že príchodom zmeny pravidiel pred začiatkom sezóny Ferrari a Mercedes prakticky nijak neutrpeli, no Red Bull áno.

Pripomenieme, že vlani dokázal Max domácu veľkú cenu svojho tímu ovládnuť. Tento rok k najväčším favoritom patriť nebude, takisto ako vlani. Ako Verstappen, tak jeho tím však budú mať v Rakúsku obrovskú podporu fanúšikov. „Tí mi však nedajú viac výkonu a lepší čas na kolo,“ povedal lakonicky Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk