F1.sk F1.sk

Prost: Máme jeden z najlepších motorov vo Formule 1
zdroj: TASR/AP

Prost: Máme jeden z najlepších motorov vo Formule 1

Tesne pred tretinou sezóny to s Renaultom nevyzeralo vôbec dobre. Zdalo sa, akoby tím nielenže nedokázal urobiť krok vpred, on sa dokonca vrátil o nejaký ten vývojový stupeň späť. Potom ale prišla séria modifikácii. Nový motor predstavený v Kanade a vylepšenie aerodynamiky doma vo Francúzsku ukázali, že s Renaultom treba stále počítať.

Z dnešného pohľadu to vyzerá, že tím z Enstone zvedie bitku o post najlepšieho zo „zvyšku sveta“ so svojim zákazníkom, tímom McLaren. Rozdiel medzi nimi je aktuálne deväť bodov a nedeľa na okruhu Le Castellet ukázala, že to môže byť naozaj tvrdý súboj.

„Začiatok sezóny bol náročný,“ povedal poradca Renaultu Alain Prost pre francúzsky denník Le Figaro. „Existenciu problémov sme si však zakaždým dobre uvedomovali. Mali sme problémy pochopiť fungovanie pneumatík a tiež tu bola otázka spoľahlivosti pohonnej jednotky. Bolo to pre nás nepríjemné prekvapenie a mínusový bod, ale zároveň plusový, keďže sme to dokázali rýchlo vyriešiť.“

Renault urobil v priebehu sezóny na svojom motore niekoľko úprav, ktoré priniesli svoje ovocie. Pred troma týždňami na okruhu Gillesa Villeneuva sa do tretej časti kvalifikácie prepracovali všetky štyri monoposty poháňané motormi francúzskej automobilky. Pre Renault to bol obrovský kompliment, keďže všetci vieme, že práve pohonné jednotky hrajú na tejto kanadskej trati prím.

„Teraz môžeme s pokojom vyhlásiť, že máme jeden z najlepších motorov vo Formule 1. Napriek tomu ho potrebujeme stále zlepšovať, aby sme boli schopní konkurovať Ferrari,“ povedal Prost.

Renaultu tak zdá sa zostáva posledná výzva, dohnať Mercedes, Ferrari a Red Bull po stránke podvozka. „Môžeme byť schopní poraziť Red Bull tam alebo tu, ale je skrátka nemožné dostihnúť Ferrari a Mercedes už túto sezónu. Ak je dnes rozdiel medzi nami sekunda na kolo, na konci sezóny to musí byť len pol sekundy,“ vytýčil cieľ Renaultu štvornásobný šampión

Najnovšie z kategórie: Alain Prost

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk