F1.sk F1.sk

Vettel: Nie som frustrovaný
zdroj: TASR/AP

Vettel: Nie som frustrovaný

Ferrari na tom v tejto sezóne nie je dobre. Byť rovnocenným vyzývateľom Mercedesu sa nepodarilo a Sebastian Vettel stále nemá majstrovský titul so Scuderiou. Jeho vzor Michael Schumacher to dokázal päťkrát, no Sebovi sa stále nedarí priviesť Ferrari na tú správnu koľaj.

Sebastian Vettel čaká na víťazstvo rovných šestnásť veľkých cien. Naposledy sa z najvyššieho stupienka tešil ešte vlani v Spa. Posledným víťazom v červenej kombinéze je Kimi Räikkönen, ktorý vyhral minuloročnú Veľkú cenu USA. Fínsky pilot je doposiaľ aj posledným majstrom sveta slávneho tímu. „Tifosi“ by však teraz absolútne stačilo, keby Seb pretrhol sériu bez víťazstva.

„Nie som frustrovaný. Nie je to tak, že sme tých pätnásť pretekov mali vyhrať, ale nevyhrali sme,“ povedal Vettel vo Francúzsku. „Potom by to frustrujúce bolo.“

„Urobili sme to najlepšie, čo sme mohli. Podľa mňa sme tento rok mohli vyhrať len dve veľké ceny. V Bahrajne som sa do toho nevedel dostať, Charles mal zase problémy. Druhý bol ten, v ktorom som preťal cieľ ako prvý, ale to sme všetci videli,“ povedal Vettel.

„Som celkom spokojný s pretekmi, ktoré som mal. Stále si hovoríte, že ste mohli byť lepší tam alebo tam, ale nie tak, akoby ste pätnásť pretekov dominovali.“

„Sme v lepšej pozícii, než v rokoch 2015 a 2016. Roky 2017 a 2018 boli určite krokom správnym smerom. Je pravda, že pred rokom v tomto čase sme boli konkurencieschopnejší, ale je to tak, ako to je. Nemá veľký zmysel tráviť čas premýšľaním o tom, kde sme boli desať pretekov dozadu,“ povedal Vettel

Nemecký pilot pre mnohých pôsobil odovzdaným dojmom. Podľa ďalších už nedokáže znášať tlak, ktorý je naňho vyvíjaný. Toľko rokov bez väčšieho úspechu musí byť pre pilota poriadne demotivujúce. Sebastian síce priznáva, že tohtoročný pád Ferrari je síce sklamaním, na motivácii mu to však neuberá.

„Čo si myslím, že je dôležité, je pozrieť sa späť na tie preteky a pochopiť, čo potrebujeme zlepšiť. To je môj prístup. Pretekanie milujem, na tom sa nič nezmenilo. A užil som si to aj vo Francúzsku, aj keď som bol na trati osamotený. Stále je to pekné, keď ste schopný na seba kolo po kole tlačiť,“ povedal Vettel.

„Samozrejme, že by sme radšej boli v lepšej pozícii. Tak to ale nie je. Núti nás to však pracovať lepšie a znížiť stratu,“ uzavrel Vettel.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk