F1.sk F1.sk

Verstappen: Renault má k dispozícii výkonný kvalifikačný mód
zdroj: TASR/AP

Verstappen: Renault má k dispozícii výkonný kvalifikačný mód

Tím Red Bull vlani ukončil dlhoročnú spoluprácu s dodávateľom motorov Renault. V Milton Keynes si boli dobre vedomí, že nový zákazník, japonská Honda, neurobí potrebný skok za noc. Teraz v Red Bulle nepriamo priznali, že ich pohonná jednotka je v poli zatiaľ najslabšia.

Japonci nasadili vo Francúzsku už tretiu špecifikáciu pohonnej jednotky. Tá druhá prišla ešte v Baku. Nezdá sa však, že by Honda postupovala míľovými krokmi. Navyše, ďalšia výmena motora bude znamenať penalizáciu. V Red Bulle si dobre uvedomujú, že po stránke agregátu na konkurentov strácajú. Vidieť sme to mohli už v Kanade, naposledy vo Francúzsku to najmä vďaka McLarenu bolo k videniu znova.

„Mohli ste to vidieť v prvom kole. Myslím, že po stránke maximálky na najlepších strácame,“ povedal Verstappen, ktorého cituje RaceFans. „McLaren je na rovinkách veľmi rýchly.“

„Vyváženie nie je také zlé. Potrebujeme však z auta dostať trochu viac výkonnosti, aby sme boli skutočne konkurencieschopní. Musíme tiež urobiť väčší krok po motorovej stránke.“

„Mohli ste vidieť, že Renault má k dispozícii celkom výkonný kvalifikačný mód. Samozrejme, nemôžu ho držať celý čas, je zrejmé, že pre nás nie sú hrozbou. Z hľadiska výkonu na jedno kolo sa určite musíme zlepšiť viac,“ povedal Verstappen.

Holanďan si je istý, že ďalšie zlepšenia Hondy prídu už čoskoro. Na druhú stranu však pochybuje, že jeho tím má na domácej veľkej cene nejaké veľké šance.

„V porovnaní s francúzskym víkendom to nebude o nič lepšie. Myslím, že treba byť realista, ale uvidíme. Je tam veľa roviniek a málo zákrut, kde sa dá získať,“ uzavrel Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk