F1.sk F1.sk

Hamilton: Riadiť toto auto v predsezónnych testoch bola katastrofa
zdroj: TASR/AP

Hamilton: Riadiť toto auto v predsezónnych testoch bola katastrofa

Mercedes vyhral všetky veľké ceny v doterajšom priebehu sezóny. Aktuálny líder šampionátu Lewis Hamilton sa po víkende vo Francúzsku rozpovedal o svojom aute a jeho konštrukcii. Priznal, že ho samého prekvapuje, ako sa niektorí konkurenti dokážu držať rovnakej koncepcie tak dlhý čas.

„Je zaujímavé, ako tieto autá navrhujete. Cieľom je skrátka mať stroj fungujúci na všetkých okruhoch,“ povedal Hamilton, ktorého cituje RaceFans. „Pozrite sa na Red Bull, v minulosti, ale aj v súčasnosti sú silní na tratiach ako Monako alebo Maďarsko. Sledujú tú istú filozofiu, majú mohutný sklon a priľnavosť, čo nie všade funguje.“

„My sa adaptujeme každý rok. Náš prístup je celkom cool, nemyslíme nevyhnutne, že to môžeme každý rok urobiť najlepšie. Ostatní možno majú nejaký bod, kde to bude lepšie,“ povedal päťnásobný šampión.

Hamilton
tiež povedal, že je sám prekvapený dominanciou Mercedesu. Podľa neho bolo auto v predsezónnych testoch „katastrofálne na riadenie“. „Je to šialené pomyslenie, kde sa práve nachádzame. V Barcelone som si naozaj myslel, že sme urobili v zime dobrú prácu. Vedel som, že po motorovej stránke to bol pre chlapcov v továrni náročný rok. Z hľadiska čísel auto vyzeralo dobre.“

„Potom sme ho otestovali a z pohľadu riadenia to bola katastrofa. A to je naozaj ťažké zmeniť. Prvé dni testov je vašou úlohou len dostať sa do procesu, nemáte čas pracovať na vyvážení a skúšať auto dostať do správneho okna. No ku koncu som len povedal: ,Chlapci, musím zistiť, kde má toto auto to správne pracovné okno‘,“ povedal Hamilton.

„Našťastie sme objavili, čo sme potrebovali, to pomohlo odomknúť z neho množstvo potenciálu. Samozrejme sme neočakávali taký náskok na Ferrari v prvých pretekoch. Mal som slabý štart a dnes už viem prečo,“ uzavrel Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk