F1.sk F1.sk

Wolff je optimista: Ocona vraj budúci rok uvidíme vo Formule 1
zdroj: Mercedes

Wolff je optimista: Ocona vraj budúci rok uvidíme vo Formule 1

Bola to vlani pre Estebana Ocona poriadne smolná situácia. Napriek tomu, že ho dokonca aj Lewis Hamilton označil za jedného z najlepších pilotov v poli, nedokázal napokon získať sedačku v žiadnom tíme. Spôsobila to nielen zmena majiteľa tímu Force India, ale zrejme aj nedodržanie džentlmenskej dohody medzi Totom Wolffom a Cyrilom Abiteboulom.

Ocon bol v minulej sezóne blízučko ročnému „hosťovaniu“ v Renaulte. Napokon však ponuku francúzskeho tímu prijal Daniel Ricciardo a z neformálnej dohody zišlo. Wolffovi sa počínanie Cyrila Abiteboula nepáčilo, obe strany boli zjavne dohodnuté na tom, že Ocon do Renaultu nastúpi, dohoda však nebola spečatená na papieri, takže v konečnom dôsledku Abiteboul a spol. nič nesľúbili. Nedodržanie dohody však Wolffa trochu vykoľajilo a trvá to zrejme dodnes.

„Mám Cyrila rád, podali sme si na ruky, takže musí znovu obnoviť svoj imidž džentlmena,“ povedal Wolff novinárom počas francúzskeho víkendu. Tento rok sa môže scenár zopakovať a na stole majú byť ďalšie návrhy, ktoré by Estebana opäť mohli poslať do Renaultu. Negatívne skúsenosti z vlaňajška však Wolffa (ktorý je okrem iného aj Oconovým manažérom), zrejme neodradia.

„Sledujeme všetky možnosti. Esteban je horúcou témou, pretože rozhodne patrí k najsľubnejším mladým talentom a zaslúži si byť vo Formule 1. Môžeme to vidieť aj z pohľadu záujmu, ktorý produkuje,“ povedal Wolff, ktorého cituje Reuters. „Som veľmi optimistický, že ho budúci rok uvidíme v aute F1.“

V Renaulte končí zmluva Nicovi Hülkenbergovi, ktorého by Ocon mohol nahradiť. Koniec koncov, hovoríme tu o francúzskom pilotovi vo farbách francúzskeho tímu. Z pohľadu marketingu by to tak pre Renault dávalo zmysel.

Cyril Abiteboul už naznačil, že jeho tím využije svoje právo poobzerať sa po iných možnostiach, podobne ako to určite robí aj Nico. Renault si zjavne necháva otvorené možnosti, nevylučuje pritom, že tím zmluvu s Hülkenbergom nakoniec predĺži.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk