F1.sk F1.sk

Hülkenberg a Ricciardo považujú Paul Ricard za jeden z najhorších okruhov v kalendári
zdroj: TASR/AP

Hülkenberg a Ricciardo považujú Paul Ricard za jeden z najhorších okruhov v kalendári

Nemecký pilot v službách Renaultu Nico Hülkenberg viní z nedeľnej nudy počas Veľkej ceny Francúzska charakter okruhu. Ten absolútne znemožňuje akékoľvek prenasledovanie súperov v stredne rýchlych zákrutách. Sám Hulk na to počas pretekov doplatil, keď nebol schopný predbehnúť monopost Alfy Romeo, ktorý pilotoval Kimi Räikkönen.

„Zákruty sú rýchle a sú veľkolepé, problémom však je, že sa nedokážete priblížiť. Z tohto pohľadu je to jedna z najhorších tratí,“ povedal Hülkenberg pre Autosport. „Ide sa zakaždým na trojke alebo na štvorke a rýchlosť je pomerne vysoká, takže aerodynamický odpor je masívny. To je moja skúsenosť“

„Verím však, že od roku 2021 dostaneme správne riešenie pravidiel. Dúfajme, že na tratiach ako je táto získame oveľa lepšie pretekanie,“ povedal Hulk.

A čo viac, okruh prešiel medzi rokmi 2018 a 2019 výmenou asfaltu, ale len v niektorých zákrutách. Samo Pirelli si posťažovalo, že na okruhu Le Castellet sú až tri rôzne druhy povrchu. Doplatili na to aj niektorí piloti, najmä Daniel Ricciardo pri svojom manévri v poslednom kole.

„Bolo to zložité. Pred zákrutou číslo osem na konci DRS zóny brzdíte neskoro, je ťažké podniknúť prudký výpad, najmä s týmto novým asfaltom. Keď sa dostanete mimo stopu, zároveň máte priveľkú rýchlosť, nikdy ju nemôžeme prejsť správne. To znamená, že na tejto trati je len jedna línia stopy, čo sťažuje predbiehanie,“ popísal Ricciardo svoju záverečnú snahu.

Na otázku, či súhlasí s tímovým kolegom, že tento okruh patrí k tým najhorším, Ricciardo odpovedal: „Je tu veľa tiahlych zákrut. A v tých máte problémy udržať sa tesne za autom pred vami. V prvých kolách, keď som sa držal za chlapcami na softoch, tak som len ničil vlastné pneumatiky. Bola to síce moja chyba, že som na štarte spadol nižšie, no je pravda, že pretekanie je tu zložité,“ povedal Ricciardo.

„Viem, že tu majú množstvo iných variácii okruhu, možno by sa mohli poobzerať po inom rozložení,“ uzavrel Austrálčan.

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk