F1.sk F1.sk

Paddy Lowe definitívne opúšťa Williams
zdroj: ROKiT Williams Racing

Paddy Lowe definitívne opúšťa Williams

Do tímu prichádzal ako veľká nádej na zlepšenie. Stajni však zrejme nedokázal dať to, čo hľadala. Po mnohých zákulisných sporoch Williams 5. marca oznámil, že Paddy Lowe dostal dovolenku a „z osobných dôvodov“ nebude cestovať s tímom na úvodné podujatia sezóny. Dnes jeho vzťah s tímom z Grove skončil definitívne.

V krátkom vyhlásení to dnes ráno potvrdil samotný tím. Stojí v ňom, že Lowe sa k tímu už nevráti a s okamžitou platnosťou odstúpil zo svojej pozície. Končí aj ako člen predstavenstva, nakoľko Paddy patrí k akcionárom Williamsu.

„Po období dôkladného zvažovania som sa rozhodol, že sa nevrátim do práce vo Williamse,“ povedal Lowe. „Prajem mojim bývalým kolegom len to najlepšie v boji s veľkými výzvami. Som si istý, že sa im to podarí. Zvlášť chcem poďakovať fanúšikom Williamsu, ktorí nás veľmi podporovali.“

Šéfka tímu Claire Williamsová dodala: „Chápeme a rešpektujeme rozhodnutie Paddyho, prajeme mu veľa šťastia smerom do budúcna.“

Lowe v sezóne 2018 nedokázal ako technický šéf postaviť auto, s ktorým by Williams mohol bojovať o body. Do vývoja však vstúpil tak povediac za pochodu. Tohtoročné FW42 už malo byť autom, ktoré vyšlo celkom z jeho pera. Prepad tímu však pokračoval a po tom, čo stajňa meškala na úvodné barcelonské testy, začalo sa hovoriť o jeho sporoch s členmi tímu. A čo viac, ukázalo sa, že nové auto nie je v súlade s pravidlami a Williams musel pred úvodnou Veľkou cenou Austrálie monopost prestavať.

Williams dodnes nemá nikoho, kto by Paddyho ho na poste technického riaditeľa nahradil. Jeho úlohy dočasne prevzal vedúci pre aerodynamiku Doug McKiernan.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk