F1.sk F1.sk

Räikkönen si francúzske preteky užil: Skvelá zábava
zdroj: Alfa Romeo Racing

Räikkönen si francúzske preteky užil: Skvelá zábava

Kimi Räikkönen sa po niekoľkých neúspešných víkendoch dokázal vo Francúzsku vrátiť na body. Bolo to však pomerne dlhé čakanie. Naposledy so svojou Alfou Romeo bodoval ešte v Baku. Jeho tím sa tak prepadol až na deviate miesto pohára konštruktérov. Iceman však na francúzskej riviére dokázal zabrať a priviezol do cieľa dôležité body za siedme miesto.

Nepostúpiť do tretej časti kvalifikácie sa ukázalo ako omnoho výhodnejšie. Kým na desiatom mieste štartujúci Antonio Giovinazzi sa celou nedeľou priam pretrápil, Kimi sa z dvanásteho miesta postupne prepracoval na siedme. Na konte má už devätnásť bodov, vďaka šiestim z Veľkej ceny Francúzska sa posunul na pekné ôsme miesto celkového poradia.

„Bol som trochu sklamaný, keď som sa v sobotu nedostal do tretej časti kvalifikácie,“ povedal Räikkönen. „Vedeli sme však, že bude oveľa výhodnejšie štartovať na inej zmesi, ako na tej mäkkej, a presne tak to aj bolo.“

Kimi priznal, že v doterajšom priebehu sezóny mu štarty príliš nevychádzali, a Francúzsko nebolo výnimkou. „Nemal som najlepší štart, ale našťastie som na rovinke nestratil veľa. V ďalších zákrutách som sa vrátil do boja. Mali sme potom veľmi dobrú pozíciu, keďže sme boli na tvrdých zmesiach, aj keď som musel Hülkenberga udržať za sebou počas celých pretekov,“ povedal Iceman.

Na svojho súpera si po pretekoch posťažoval aj sám Hulk. „Byť za ním bolo naozaj ťažké a trpké. Radšej to mal zatočiť niekam do krčmy,“ povedal s úsmevom Hülkenberg. Kimi si však boje s monopostmi Renaultu užíval.

„Bola to po väčšinu popoludnia skvelá bitka a na konci som bol schopný dohnať autá vpredu,“ povedal Räikkönen na margo súboja v poslednom kole. „Záverečné kolá boli vskutku intenzívne a bola to skvelá zábava. Je dobré, že dokážeme bojovať s ostatnými autami zo stredu poľa a byť tak vpredu.“

„Mali sme rýchlosť a nakoniec sme získali dobrý výsledok,“ uzavrel Iceman.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk