F1.sk F1.sk

Pirro musel ísť na políciu: Môj život už nebude ako predtým
zdroj: Ferrari

Pirro musel ísť na políciu: Môj život už nebude ako predtým

Po Veľkej cene Kanady sa hovorilo hlavne o päťsekundovom treste pre Sebastiana Vettela, ktorý tak prišiel o víťazstvo. Najčastejšie sa v tejto súvislosti skloňovalo meno Emanuele Pirra, ktorý bol medzi komisármi ako bývalý pretekár a podieľal sa na rozhodnutí.

Päťdesiatsedemročný Riman bol na sociálnych sieťach následne terčom nechutných posmeškov. Zdieľali sa fotky jeho zarasteného tela, ľudia sa mu vysmievali a dokonca aj vyhrážali. Sám mal toho dosť a veľmi ho to sklamalo.

"Musel som zniesť tie najškaredšie veci, ktoré by som neželal ani svojmu najhoršiemu nepriateľovi," povedal Pirro pre talianske rádio Rai. "Nuž a okrem toho aj osobné osočovanie, s ktorým som dokonca musel ísť na políciu."

Pirro, ktorý v rokoch 1989 až 1991 absolvoval celkovo 37 veľkých cien F1 za Benetton či BMS Scuderiu Italia a neskôr päťkrát vyhral 24-hodinovku v Le Mans, si však za svojim montrealským verdiktom naďalej stojí.

"Treba si uvedomiť, že Hamilton musel zabrzdiť, aby sa vyhol Vettelovi. Ak by nebol pritlačený k múru, tak by ho predbehol. Zohľadniť sme museli aj to, či Vettel mal alebo nemal auto pod kontrolou a potom sme museli prísť na to, či bol jeho ďalší pohyb úmyselný alebo nie. Rozhodnutie spájalo toto všetko."

"Osobne som sa pokúsil len o to, aby som si odvádzal svoju prácu. Dokonca to ani nie je skutočná práca, pretože nie je platená. Robím to len preto, aby som motoršport čo najkorektnejšie podporoval, no bohužiaľ to napokon pre nikoho z nás nedopadlo dobre. Ak by bol život ako rozprávka, bol by taký pekný. Ale nie je," skonštatoval Pirro.

Zaujímavé slová padli aj na záver rozhovoru: "Myslím si, že môj život sa po Kanade zmenil. A už nebude taký, aký bol predtým..."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Magazín

Pozri viac