F1.sk F1.sk

Marko zmietol zo stola ďalšiu vlnu špekulácii: Sezónu dokončíme s Gaslym
zdroj: Red Bull Content Pool

Marko zmietol zo stola ďalšiu vlnu špekulácii: Sezónu dokončíme s Gaslym

Nebyť penalizácie, ktorú za manévre v poslednom kole pretekov Veľkej ceny Francúzska dostal Daniel Ricciardo, skončil by Pierre Gasly vo Francúzsku bez bodu. Vo všeobecnosti mu tohtoročný presun z Toro Rosso do Red Bullu spôsobuje veľké problémy. Vzhľadom na minulosť jeho tímu je pritom jednoduché špekulovať o personálnych zmenách.

Daniil Kvjat by vedel rozprávať o tom, aké nápady má poradca Red Bullu Helmut Marko. Ruský pilot si v pomerne mladom veku musel prejsť náročnou psychickou skúškou. Najprv ho medzi rokmi 2014 a 2015 „povýšili“ z Toro Rosso do Red Bullu, potom ho po troch veľkých cenách sezóny 2016 „degradovali“ späť do nižšieho tímu, odkiaľ bol po polovici sezóny 2017 vyhodený nadobro. Teda nie tak celkom nadobro. Koncom roka 2018 Red Bullu akosi došli možnosti, takže Kvjatovi (vtedy zamestnancovi Ferrari) predložili novú ponuku, a tak sa k Toro Rosso vrátil.

Vo svetle týchto udalostí je ťažké sledovať tohtoročné výkony Pierra Gaslyho a nepremýšľať nad tým, či ho chce Helmut Marko a ďalší šéfovia Red Bullu vymeniť. Už tu boli správy o výmene do Renaultu za Nica Hülkenberga. Tiež sa hovorilo, že si vymení miesto s Daniilom Kvjatom. Tento 76-ročný Rakúšan však pôsobí, akoby sa z chýb, ktoré urobil s Kvjatom poučil. Teraz opätovne zmietol zo stola všetky špekulácie o Gaslyho výmene.

Marko bol totiž videný v spoločnosti Nicolasa Todta, ktorý je okrem iných aj manažérom ruského pilota. „Tieto špekulácie nie sú správne. Ešte pred týždňom bol našou náhradou zaň Nico Hülkenberg, teraz je to Daniil Kvjat,“ povedal Marko pre Motorsport-Magazin. „Už som to povedal mnohým ľuďom, povedal som to aj jeho otcovi.“

„Plánujeme dokončiť túto sezónu s Pierrom. Musí byť sklamaný z rýchlosti, ktorú mal vo Francúzsku. Preto podrobíme jeho auto podrobnému preskúmaniu, aby sme sa pred príchodom na Spielberg uistili, že je všetko v poriadku,“ povedal Marko.

Tieto informácie už potvrdil aj Christian Horner vo svojom rozhovore po Veľkej cene Francúzska, v ktorej sa Gasly mimoriadne trápil. Len vďaka penalizácii Daniela Ricciarda si napokon z domácej pôdy odniesol aspoň bod. „Dobre sa pozrieme na jeho RB15, aby sme zistili, či jeho auto nemá nejaké skryté chyby,“ povedal Horner.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk