F1.sk F1.sk

Pretekári Williamsu si užili "zábavnú" bitku bok po boku, a to aj napriek incidentu s informačnou tabuľou
zdroj: Williams

Pretekári Williamsu si užili "zábavnú" bitku bok po boku, a to aj napriek incidentu s informačnou tabuľou

Aj keď oba vozy stajne Williams skončili na Veľkej cene Francúzska medzi poslednými, pozornosť si dokázali udržať priateľskými súbojmi na trati. George Russell aj Robert Kubica si to rozdali hneď párkrát.

Medzi jazdcami to nevyzeralo príliš priateľsky, keď sa Russell rozhodol obehnúť Kubicu po vonkajšej strane v zákrute číslo šesť, no v špinavej stope prišiel o prítlak a ocitol sa mimo trať. Jeho monopost potreboval nové predné krídlo po tom, čo zrovnal so zemou informačnú tabuľku. Našťastie pre Williams utrpela len karoséria a nie vzťah ich pilotov. 

„Počas boja s Robertom som si užil trochu zábavy,“ povedal Brit, keď sa ho pýtali na pozitíva, aj napriek tomu, že skončil devätnásty. „Faktom je, že preteky sa vyvíjali podľa očakávania. Hovorím to síce už niekoľkýkrát, ale nemáme nič podstatné, čo by sme mohli priniesť v najbližšom období. Počas týchto víkendov musíme byť trpezliví, napredovať čo najviac a dúfať, že čoskoro budeme schopní súperiť s ostatnými. Takže nie som sklamaný, ani spokojný. Jednoducho sa cítim normálne.“

Mimoriadna zastávka v boxoch Georga Russella pomohla Kubicovi, prvýkrát v tejto sezóne, skončiť pred mladým nováčikom. Róbert si užil aj krátku bitku s vozidlom Haasu Romaina Grosjeana, keď mal dobrý štart. No zatiaľ, čo oslavuje osemnástu pozíciu, dúfa, že skúsenosti zo súbojov na trati budú pre Williams užitočné, aby sa priblížil k zbytku štartovného poľa. 

„Boj o posledné a predposledné miesto... Povedzme, že vo Formule 1 som už pretekal aj oveľa vyššie,“ zhrnul Kubica a dodal: „Vždy je lepšie zostať v kontakte aspoň s niekým. Preteky vtedy ubehnú rýchlejšie a je to dobrá skúsenosť. Dúfam, že keď budem mať lepšie auto, tak sa nám zídu skúsenosti zo súbojov aj z prenasledovania ostatných, lebo vtedy viete, ako sa správa auto v týchto situáciách a koľko prítlaku strácate v zákrutách. Takže dúfam, že informácie, ktoré získam, sa mi vrátia v budúcnosti.“

Williams je aktuálne v pohári konštruktérov na desiatej pozícii. Ako jediný tím v tomto roku ešte nebodoval.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk