F1.sk F1.sk

Wolff: Online kritika nás posilňuje
zdroj: TASR/AP

Wolff: Online kritika nás posilňuje

Život na sociálnych sieťach priniesol do spoločnosti jav, v ktorom každý môže komentovať čokoľvek. Týmto emóciám sa nevyhol ani svet športu. Po každej kontroverzii pritom úroveň komentovania a úroveň urážok na sociálnych sieťach stúpa.

Poslednou takouto udalosťou bola Veľká cena Kanady a kontroverzná penalizácia Sebastiana Vettela. Tá zrejme pripravila Ferrari o víťazstvo, ba čo viac, pripravila fanúšikov o záverečnú šou. Miesto davu vo vare z úžasného súboja dvoch šampiónov sme na pódiu videli vybučaného víťaza pretekov, Lewisa Hamiltona. Ten patrí na sociálnych sieťach k najaktívnejším pilotom a k všeobecnej kritike sa vyjadruje pomerne často.

Urobil tak aj vo štvrtok. Šéfovia ho uvoľnili z tradičných mediálnych povinností, aby sa mohol zúčastniť módnej prehliadky na počesť Karla Lagerfelda, ktorý opustil tento svet vo februári tohto roku. Hamilton potom o tretej nadránom na svojej sociálnej sieti celú situáciu okomentoval. „Na tomto svete je toľko hejtu,“ povedal napríklad. „Zakaždým sa nad to dokážeme povzniesť. Mám toľko pozitívnych ohlasov od fanúšikov a priateľov, ktoré ma vždy zdvihnú,“ dodal.

Hamilton potom dianie na okruhu Le Castellet opanoval. Vyhral kvalifikáciu a spôsobom štart-cieľ i nedeľné preteky. Internetová kritika však mieri aj do radov tímu Mercedes, najmä šéfa Tota Wolffa, ten priznal, že to nie je vždy jednoduché.

„Trolling, ktorý je prítomný na sociálnych sieťach je veľmi škaredý. Ľudia sa skrývajú za anonymnými, aj nie anonymnými účtami a útočia, čo je po udalostiach, ako bola táto ešte horšie. Kanada bola veľmi zlá,“ povedal Wolff pre Reuters.

„Polarizácia môže byť aj pozitívna, dvíha emócie a začína diskusiu v športe. Premietla sa však do osobnej roviny a nemyslím, že má v tomto športe miesto. Spočiatku je náročné to prehltnúť, no postupne prechádza do bodu, kedy nás posilňuje,“ dodal Rakúšan.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk