F1.sk F1.sk

Binotto potvrdil, že Ferrari má testovacie položky pripravené aj do Rakúska
zdroj: TASR/AP

Binotto potvrdil, že Ferrari má testovacie položky pripravené aj do Rakúska

Pre Ferrari to bol vo Francúzsku mimoriadne rozporuplný víkend. Aj keď „červení“ chcú vyhrávať, bolo jasné, že okruh Le Castellet nebude monopostu SF90 v žiadnom prípade vyhovovať. Scuderia tu však testovala niekoľko noviniek, ktoré podľa niektorých zlyhali, podľa iných fungovali.

Frustrovaný Sebastian Vettel sa kvalifikoval až na siedmom mieste, v nedeľu sa dokázal prepracovať aspoň cez oba McLareny. Na viac, ako na piate miesto však nedosiahol. Po pretekoch priznal, že vylepšenia, ktoré Ferrari prinieslo nefungovali. Naproti tomu, Charles Leclerc preťal cieľovú pásku na treťom mieste, ani nie sekundu za Valtterim Bottasom. Po pretekoch sa na margo aktualizácii vyjadril, že „niektoré fungovali, niektoré zas nie“. Z tých najväčších, ktoré pozorovatelia vo Francúzsku postrehli prinieslo Ferrari nové predné krídlo, difúzor a podlahu. Výsledky skúšok však zostanú pred verejnosťou dôkladne utajené.

K najbližším plánom Scuderie i víkendu vo Francúzsku sa vyjadril aj šéf Mattia Binotto. Ten sa priklonil skôr na stranu Leclerca, keď povedal, že niektoré nové diely pomohli znížiť stratu na Mercedes.

„Pokiaľ ide o výkonnosť, ešte nie sme tam, kde chceme byť. Vedeli sme, že tento okruh bude pre nás náročný a Charles dokázal finišovať hneď za Bottasom, čo je povzbudzujúce. Vylepšenia, ktoré sme nasadili po víkende v Španielsku nám pomohli znížiť stratu a ukázali, že sme na dobrej ceste,“ povedal Binotto optimisticky.

„Niektoré tieto aktualizácie sa ukázali ako veľmi schopné, iné už bohužiaľ menej. Vieme, že máme potenciál sa výrazne zlepšiť. Po piatkovom tréningu sme vymenili podlahu. Je to škoda, keď niečo nepracuje správne, takže v tomto smere máme ešte nejakú domácu úlohu.“

„Celkovo sa nedá povedať, že by to bol pozitívny víkend, no nemyslím, že to bolo až také zlé, vzhľadom na počiatočné očakávania. Nemáme ešte všetky odpovede z tohto víkendu, nevieme ešte, prečo podlaha nefungovala správne. V Rakúsku plánujeme testovanie ďalších položiek,“ priznal švajčiarsky konštruktér.

„Hľadáme spôsob, ako získať viac priľnavosti na úkor rýchlosti. Viac gripu pomôže autu lepšie pracovať s pneumatikami. To je smer, ktorým sa treba vydať. Myslím, že vo Francúzsku sme počas soboty mohli vidieť, ako náročné je prinútiť pneumatiky pracovať. To je niečo, na čo sme plne koncentrovaní.“

„V tomto momente si uvedomujeme, že je pred nami ešte veľa práce. Sme však schopní auto vylepšiť a byť konkurencieschopní na každej trati,“ uzavrel Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk