F1.sk F1.sk

Hamilton by Wolffa ako šéfa Formuly 1 nechcel
zdroj: Mercedes

Hamilton by Wolffa ako šéfa Formuly 1 nechcel

Formula 1 prežíva v posledných týždňoch zložité obdobie. Nielen kvôli dominancii jedného tímu, ale aj zložitým a zdĺhavým rokovaniam o pravidlách pre rok 2021, ktoré sa majú významnou mierou zapísať do dejín tohto športu. Všetko pozorne sleduje aj súčasný líder šampionátu Lewis Hamilton.

Päťnásobný majster sveta v súčasnosti zaujíma aktívnu rolu v rokovaniach o nových pravidlách, ktoré vstúpia v platnosť od roku 2021. Zúčastnil sa samitu zainteresovaných strán, ktoré začiatkom júna potvrdili odklad oficiálneho zverejnenia nových pravidiel. To má tímom, FIA a Liberty Media dať väčší priestor na ich prerokovanie. Potrebovali k tomu súhlas všetkých desiatich členov štartového poľa, ktorý sa napokon podarilo dosiahnuť. Hamilton si však z celého toho stretnutia odniesol negatívne pocity.

„Z pohľadu toho, ako je to nastavené a toho, čo som videl, keď som tam bol, to nebolo dobré,“ povedal Hamilton o vyjednávaniach po nedeľných pretekoch. „Myslím, že v konečnom dôsledku to celé padá na FIA, tá musí urobiť všetky tie rozhodnutia.“

„Podľa môjho názoru by do toho tímy nemali byť zapojené, pretože tie chcú zakaždým niečo vo svoj prospech. To je prirodzené.“

„Ak však vezmete centrálnu skupinu ľudí, ako napríklad FIA, ktorých úlohou je urobiť tento šport opäť skvelým, mali by na to mať potrebnú moc. Mali by vedieť urobiť rozhodnutia,“ povedal aktuálny líder šampionátu.

Ten dostal aj otázku na svojho šéfa. Toto Wolff sa totiž stal stredobodom špekulácii, podľa ktorých by mohol nahradiť v pozícii šéfa Formula One Group Chasea Careyho. Hamilton si však nemyslí, že by Rakúšanov príchod Formule 1 pomohol. Dôvodom je prostý konflikt záujmov. Podľa názoru britského šampióna nemožno spravodlivo očakávať, že by Wolff po toľkých rokoch v Mercedese, bol vo svojej novej pozícii nezaujatý.

„Nemyslím, že v celej Formule 1 je lepší manažér, než Toto. Avšak sedieť v jednej miestnosti s ďalšími osobnosťami, s ktorými musíte urobiť ultimátne rozhodnutie, môžete byť zaujatý, aspoň podľa mňa. Stále sme len ľudia,“ povedal Hamilton.

„Vezmite si Jeana Todta, dobre poznám jeho fantastickú úroveň, avšak faktom zostáva, že bol súčasťou Ferrari dlhý čas. Som si istý, že keby sa ráno zobudil a mal si vybrať medzi červeným a strieborným tričkom, vybral by si to červené.“

„Je to rovnaké, akoby som ja vstal z postele a uvidel auto s číslom 44 a auto s číslom 6. Myslím, že je potrebné vybrať toho najlepšieho, no ten najlepší musí byť niekto zvonku, kto je neutrálny, ak je to možné,“ povedal Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk