F1.sk F1.sk

Wolff je optimista: Myslí si, že Bottas ešte Hamiltona môže potrápiť
zdroj: TASR/AP

Wolff je optimista: Myslí si, že Bottas ešte Hamiltona môže potrápiť

Valtteri Bottas mal dobrý vstup do sezóny, vyhral dve z úvodných štyroch podujatí a zdalo sa, že bude môcť zabojovať o titul. Po ôsmej veľkej cene tomu neverí už nikto. Teda okrem Tota Wolffa.

Športový šéf Mercedesu sa fanúšikov pravdepodobne snažil trochu nabudiť a zdôraznil, že Bottas na to má. Aktuálne síce stráca už 36 bodov, ale nič nie je stratené.

"Ak by mal v niektorých z posledných podujatí lepší štart, tak dve z nich mohol vyhrať a sám to dobre vie," povedal Wolff na svojej tlačovke po VC Francúzska. "Ja som optimista. Valtteri jednoducho potrebuje jeden dobrý víkend, vďaka ktorému by sa k Lewisovi priblížil a nedovolil mu len tak ujsť."

Rakúšan vzápätí vyzdvihol Bottasovu rýchlosť po stránke jedného kola: "Myslím si, že oproti minulej sezóne sa v tomto smere mimoriadne zlepšil. Má však aj druhú slabinu, na ktorej potrebuje popracovať: manažment pneumatík. Sám si je veľmi dobre vedomý toho, v čom sa potrebuje zlepšiť."

"Existujú okruhy, na ktorých je rovnako silný ako Lewis, prípadne niekde bol aj silnejší - sú to miesta, ktoré nie sú limitované zadnou časťou. A na okruhoch, kde je tento faktor výraznejší, potrebuje upraviť jazdecký štýl. Pre pretekára to nie je jednoduché, ale má potrebné schopnosti na to, aby to zvládol," dodal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk