F1.sk F1.sk

Jazdcov prekvapilo rýchle zhasnutie semaforu, vedenie pretekov to obhajuje (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Jazdcov prekvapilo rýchle zhasnutie semaforu, vedenie pretekov to obhajuje (VIDEO)

Na začiatku Veľkej ceny Francúzska sme boli svedkami pomerne nezvyčajného okamihu. Červené svetlá na štartovom semafore zhasli veľmi rýchlo a nebolo to o zvyčajnej chvíľke napätia.

Sebastian Vettel po pretekoch priznal, že ostal trochu prekvapený: "A nemyslím si, že som bol jediný, kto na to reagoval tak trochu neskoro."

Na semafore sa najskôr postupne rozsvietia všetky červené svetlá, ktoré keď zhasnú, tak jazdci môžu vyraziť. Tentoraz sa tak stalo už po približne ôsmich desatinách sekundy od rozsvietenia posledného svetla.

"Sekvencia bola v poriadku," povedal riaditeľ pretekov Michael Masi. "Všetko to bolo v rámci stanovených noriem. Pár jazdcov povedalo, že to bolo príliš rýchle, ale bolo to v rámci našej tolerancie."

Štartový semafor kontroluje "permanentný štartér" Christian Bryll, ktorý vypomáha novému riaditeľovi pretekov. Svoju úlohu zvládol dobre a ak by chcel, svetlá mohol zhasnúť dokonca aj skôr.

"Keď sa všetky autá postavia na štart, zasvieti päťsekundové svetlo, po ktorom nasleduje štvor-, troj-, dvoj- a jednosekundové," stojí v športových pravidlách. "V akomkoľvek okamihu po tom, ako sa rozsvieti jednosekundové svetlo, budú preteky odštartované vypnutím všetkých červených svetiel."

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk