F1.sk F1.sk

Hülkenberg uviazol za Räikkönenom: Radšej mal zatočiť niekam do baru
zdroj: Alfa Romeo Racing

Hülkenberg uviazol za Räikkönenom: Radšej mal zatočiť niekam do baru

Kimi Räikkönen podal vo Francúzsku solídny výkon a na jeho konštantnú a spoľahlivú jazdu doplatil Nico Hülkenberg. Ten za ním uviazol a vďaka výbornému motoru Ferrari a vysokej maximálke svojho súpera nedokázal predbehnúť.

Po treste pre Daniela Ricciarda skončili títo pretekári na siedmej a ôsmej priečke, takže obaja boli pomerne spokojní. "Chlapec mi stál v ceste," usmieval sa Hulk. "Radšej mal zatočiť niekam do baru. Potom by som mal voľnú cestu a vybojoval by som lepšie miesto."

"Byť za ním bolo ozaj ťažké a trpké, až v poslednom kole to opäť začalo byť zaujímavé. Tam sa to opäť rozbehlo a bola to zábava," reagoval Nemec na súboje, ktoré sa rozpútali po útoku Ricciarda na Landa Norrisa.

Nakoniec to všetko Nicovi vynieslo štyri body, pričom celkovo ich má na konte rovnako ako kolega Ricciardo 16. "Myslím si, že sa nám podarilo potvrdiť pozitívny trend."

"Celkovo sme to po štarte z trinásteho miesta dobre zachránili a som rád, že som v top 10. Škoda, že som sa nekvalifikoval lepšie, pretože potom som jednoducho uviazol v premávke a predbiehať sa tu dalo len veľmi ťažko."

"Mal som dostatočnú rýchlosť, boli sme silní. Ukázali sme, že v pretekoch sme na tom dobre, ale po stránke jedného kola ešte potrebujeme nájsť niečo navyše," dodal Nico Hülkenberg.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk