F1.sk F1.sk

Hamilton o nude: Neukazujte prstom na jazdcov, my tieto pravidlá nepíšeme
zdroj: TASR/AP

Hamilton o nude: Neukazujte prstom na jazdcov, my tieto pravidlá nepíšeme

Po nedeľnej Veľkej cene Francúzska sa hovorilo hlavne o nude. Na čelných priečkach sa v priebehu celých pretekov nič nedialo a bola to len procesia, pričom víťaza sme v zásade spoznali už po štarte. Lewis Hamilton tvrdí, že jazdcov za to viniť nemôžeme a šport potrebuje vážne zmeny.

"Neukazujte prstom na jazdcov, pretože my tieto pravidlá nepíšeme," uviedol Hamilton na tlačovke po pretekoch. "My nemáme nič spoločné s peniazmi a so všetkými možnými vecami. Tlak by ste mali vyvíjať na tých, ktorí to tú vedú. Tí by si mali odvádzať svoju prácu. Podľa mňa sa asi aj o niečo pokúšajú, ale už mnoho rokov robia len zlé rozhodnutia."

Hamilton po Veľkej cene Kanady využil svoju možnosť a zúčastnil sa dôležitého stretnutia šéfov tímov s Manažmentom F1 (FOM) a s FIA, kde sa diskutovalo aj o budúcich pravidlách. Okrem neho tam z jazdcov prišiel už len Nico Hülkenberg.

"Tým, že som tam bol, som skutočne nemal čo získať, ale ak existuje niečo, čím by som vedel pomôcť... Robia všetky tieto rozhodnutia a nikdy do toho neprehovoril žiadny jazdec. Ak by to fanúšikom mohlo pomôcť k lepšiemu pretekárskemu zážitku, tak som rád toho súčasťou. A či verím, že veci sa výrazne zmenia? Nuž nejakú vieru v to, že sa veci zlepšia, mám. Skutočne v to dúfam."

"Určite potešilo, že nám umožnili byť tam a vrelo nás privítali. Dúfam, že v tom budú pokračovať a vždy tam príde pár jazdcov. Rozhodnutie o nových pravidlách odložili a podľa mňa tak museli spraviť, pretože na tom ešte ani náhodou nie sú tak, ako by mali byť. Rozhodnutia, ktoré ohľadom roku 2021 spravili, musia vážne zmeniť."

"Toto tu musí byť aj naďalej F1, musí to byť kráľovská trieda a musíme mať najrýchlejšie autá na svete. Dúfajme, že keď budeme toho súčasťou, pomôže to priniesť skvelé zmeny. A zmeniť môžeme aj formát víkendu, ktorý môže byť pre fanúšikov lepší. Je mnoho vecí, ktoré môžu byť lepšie," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk