F1.sk F1.sk

Verstappen: Chýba nám maximálka
zdroj: TASR/AP

Verstappen: Chýba nám maximálka

Max Verstappen vstupoval do Veľkej ceny Francúzska zo štvrtého miesta a na rovnakej priečke prišiel aj do cieľa. Zdalo sa, že Red Bull mal v pretekoch veľmi podobné tempo, ako Ferrari, ale na Mercedes to zďaleka nestačilo.

"Mal som tak trochu osamotené preteky," hovoril Holanďan po vystúpení z auta. "Až do konca som však mal Charlesa na dostrel. Z môjho pohľadu to nudné nebolo, pretože som sa pokúšal na to šliapať a motivovať sa, aj keď som sa nedostal do priameho boja."

Verstappen odštartoval celkom dobre a dostal sa až k Leclercovmu boku, ale manéver sa mu realizovať nepodarilo: "Štart bol skutočne dobrý, ale potom sme mali možnosť vidieť, že nám chýba maximálka."

V tom sa zozadu dotiahol Carlos Sainz. "Tiež majú lepšiu maximálku ako my, takže to bolo dosť ťažké," pokračoval Verstappen. "Ale len prvé kolo bolo také, pretože potom som už mohol jazdiť svojim vlastným rytmom. Následne som sa pokúšal o to, aby som sa držal Ferrari predo mnou, čo sa mi v druhom stinte celkom dobre darilo."

Pretekový inžinier vraj Verstappena priebežne informoval o rýchlosti Mercedesu i Ferrari. Veril, že sa mu podarí zaútočiť a získať pozície k dobru, ale nešlo to. "Ja som im jednoducho odvetil, že OK chlapci, ale vieme ísť len takto rýchlo. Robím všetko, čo môžem."

"V závere pretekov som mal už dosť zničené pneumatiky a už mi išlo len o to, aby som to dotiahol do cieľa. Na zadné gumy som sa už nevedel spoľahnúť, ale skončiť pred jedným Ferrari je pre nás tak či tak dobrý výsledok."

"Celkovo nám chýba maximálka. Videli sme to už v prvom kole," dodal Max Verstappen, ktorý obsadil v tabuľke maximálnych rýchlostí až šestnáste miesto (325,3 km/h) a na najrýchlejšieho Vettela mu chýbalo vyše 15 km/h. Jeho tím teda buď stavil na prílišný prítlak alebo na to motor Honda výkonnostne ešte nemá.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk