F1.sk F1.sk

Steiner: Toto bol najhorší víkend od založenia tímu
zdroj: Haas

Steiner: Toto bol najhorší víkend od založenia tímu

Jeden z najväčších favoritov na zisk koruny kráľa „zvyšku sveta“ je momentálne až na deviatom mieste pohára konštruktérov. V americkom tíme Haas majú skutočne pádny dôvod sa nad vecami zamyslieť. Sezóna im totiž začína pretekať pomedzi prsty.

Kevin Magnussen preteky dokončil na sedemnástom mieste, Romain Grosjean bol v čase odstúpenia na šestnástom. Haas sa trápil naprieč celým víkendom a dokonalo nadviazal na mizériu, ktorú začal pred dvoma týždňami v Montreale. Nikto pritom tak celkom nechápe, v čom spočíva problém Haasu. Pretože je ťažké uveriť tomu, že je to len o pneumatikách, s ktorými sa v tíme enormne trápia.

Romain Grosjean a Kevin Magnussen štartovali vo ôsmom rade a počas celých pretekov bol ich súperom len poddimenzovaný Williams. Šéf tímu Günther Steiner si preto nebral žiadne servítky.

„Bohužiaľ, toto bol najhorší víkend od založenia tímu,“ povedal Talian na rovinu. „Musíme nájsť spôsob, ako sa z týchto problémov dostať. Toto nie je miesto, kde chceme byť.“

Haas začínal sezónu veľmi sľubnými výkonmi. Ešte v Barcelone dokázali obaja piloti finišovať na bodovaných priečkach. Odvtedy ale v troch víkendoch zabodoval tím len raz, zásluhou Grosjeanovho desiateho miesta v Monaku. Do Francúzska tak prišiel Haas so zmiešanými pocitmi. Piatkový program ukázal, že v kvalifikácii by to nemala byť žiadna hitparáda, pretekové tempo však naopak vyzeralo sľubne.

„Nie je toho veľa, čo povedať. Po piatku sme tušili, že kvalifikácia bude náročná, v pretekoch sme však mali byť silní. Nanešťastie sa tak nestalo,“ povedal Kevin Magnussen. „Počas celých pretekov sme bojovali vzadu. Boli sme bezmocní. Naše tempo je pre nás tou najväčšou výzvou. Niekedy nám skrátka chýba, a toto bol jeden z tých dní.“

Skúpi na slovo bol aj druhý pilot tímu Romain Grosjean. Ten má v doterajšom priebehu sezóny zatiaľ na konte len dva body. V nedeľu preteky nedokončil. Tím sa ho šesť kôl pred koncom rozhodol stiahnuť do boxov a odstúpiť.

„Z auta som dostal maximum, no nestačilo to,“ povedal Grosjean. „Aj keď z vyváženia som mal dobrý pocit, auto bolo veľmi pomalé. Musíme všetko podrobne zanalyzovať. Naozaj sa trápime. Je to ťažké odstúpiť pred domácim publikom, ale ušetrili sme niektoré súčiastky. Tak či onak sme boli ďaleko od bodov. Myslím, že to bolo správne rozhodnutie.“

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk