F1.sk F1.sk

Norris doplatil na hydraulický problém, napokon má aspoň dva body
zdroj: TASR/AP

Norris doplatil na hydraulický problém, napokon má aspoň dva body

Lando Norris mal v priebehu Veľkej ceny Francúzska pocit, že je rýchlejší ako jeho kolega Carlos Sainz, ktorý nakoniec skončil šiesty. Potom sa však dostavili hydraulické problémy a začalo sa mu to rúcať.

V závere na neho kvôli tomu zaútočil Daniel Ricciardo a všetko dopadlo dosť nešťastne: Norrisa vytlačil mimo trate, takže sa pred neho dostali aj Kimi Räikkönen a Nico Hülkenberg. Po následnom Ricciardovom treste získal Angličan aspoň jedno miesto k dobru...

"Auto bolo čoraz ťažšie ovládateľné a dosť nepredpovedateľné," povedal Norris. "Radenie rýchlostí nahor bolo nekonzistentné a nadol to bolo strašné. Začal mi odchádzať posilňovač riadenia, niečo sa dialo s trakciou a odchádzal aj diferenciál."

"Nakopilo sa viacero problémov, ktoré neboli veľmi príjemné a nakoniec nás pripravili o siedme miesto. Hnevá to, pretože by bolo super mať šiestu a siedmu priečku. Tento víkend sme si to zaslúžili," dodal Lando Norris.

Šéf McLarenu Andreas Seidl bol napokon pomerne rád, pretože u Norrisa to podľa neho vyzeralo na odstúpenie. "Nanešťastie sa začal rozvíjať hydraulický problém," uviedol Nemec. "Potom to bolo už len o inžinieroch a o Landovi, aby to nejako dotiahli do cieľa."

"Odviedli skvelú prácu, pretože problém mal vplyv na radenie rýchlostí, na brzdenie, na posilňovač riadenia a v poslednom kole to už jednoducho nešlo. Keď sa Daniel dostal na dosah DRS, museli sme sa našej pozície vzdať," skonštatoval Seidl.

Norris pripomenul, že kým bolo všetko v poriadku, dokázal sa držať za svojim kolegom. "Bol som za ním na nejaké dve sekundy. Nemalo význam riskovať prísť bližšie k nemu a zničiť si pneumatiky," vysvetlil.

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk