F1.sk F1.sk

Ricciardo dostal dva päťsekundové tresty, v poradí padol o štyri priečky
zdroj: TASR/AP

Ricciardo dostal dva päťsekundové tresty, v poradí padol o štyri priečky

Daniel Ricciardo bol v závere Veľkej ceny Francúzska rýchlejší ako Lando Norris, ktorý mal hydraulické problémy a rozhodol sa zaútočiť. Nezvládol to však ideálne, dvakrát vyšiel všetkými kolesami mimo trate a súpera navyše obmedzil natoľko, že sa pred neho dostali aj Kimi Räikkönen a Nico Hülkenberg.

Komisári to napokon museli riešiť a Austrálčana potrestali dvoma päťsekundovými trestami, kvôli ktorým prišiel o siedme miesto a prepadol sa na jedenástu priečku. Siedmy tak skončil Räikkönen, ôsmy Hülkenberg, deviaty Norris a desiaty Pierre Gasly.

Oficiálne tlačové stanoviská hovoria o opustení okruhu a nebezpečnom návrate na trať, pri ktorom vytlačil Norrisa mimo trate, ako aj o získaní trvalej výhody výjazdom mimo trate pri predbiehaní Räikkönena.

"Spravil som všetko pre to, aby som sa pokúsil udržať na trati," obhajoval sa Ricciardo. "Je tu však nový asfalt a len optimálna stopa má grip. Všetko okolo sú len žmoľky. Aj tak som rád, že som to skúsil. Bolo to posledné kolo a nikdy nebudem len tak čakať, nebudem to hrať konzervatívne."

Ricciardo okrem toho dostal aj tri trestné body a celkovo ich má už päť.

"Všeobecne je problém v tom, že tento okruh je taký otvorený. Ak by tam bol múr, tak som v múre. Okrem toho máme veľmi široké autá a malé zrkadlá, takže keď sa do nich pozriem, mám množstvo slepých uhlov. Lando bol niekde vnútri a nevidel som vôbec nič. Pokúšal som sa rešpektovať ho, ale fakt ťažko niečo vidieť," dodal Daniel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk