F1.sk F1.sk

Vettel: Nové súčiastky nezabrali, zlyhali sme
zdroj: TASR/AP

Vettel: Nové súčiastky nezabrali, zlyhali sme

Sebastian Vettel bol po skončení Veľkej ceny Francúzska poriadne skormútený. Nemal dobrý víkend, ale opäť raz sa potvrdilo, že Ferrari na Mercedes výrazne stráca. Pocítil to napríklad aj pri svojom útoku na najrýchlejšie kolo pretekov.

"Vzhľadom na miesto, odkiaľ som štartoval, musím byť pomerne spokojný," povedal Vettel. "Ale väčšia vec je tá, že Mercedes je naďalej pred nami a musíme nájsť spôsob, ako ich stiahnuť. Stratu na nich sme chceli výrazne stiahnuť, ale nestiahli sme."

"Musíme úprimne priznať, že v tomto ohľade sme zlyhali. Napriek tomu sme sa pokúšali o všetko, čo bolo v našich silách a Charlesovo pódium je aspoň malým zadosťučinením. Hlavným cieľom však bolo stiahnutie straty, no bohužiaľ sme prišli na to, že naše súčiastky nefungovali tak, ako sme od nich očakávali."

Vettel v samom závere pretekov prezul na mäkké pneumatiky, ale v boji o najrýchlejšie kolo zdolal Hamiltona len o 24 tisícin sekundy! A to mal Angličan obuté najtvrdšie gumy, ktoré mali za sebou takmer 30 kôl. Aj toto dobre poukazovalo na reálny rozdiel v rýchlosti oboch áut. Hamilton počas pretekov jednoducho ani nešiel naplno.

"Nevedel som úplne využiť batériu, inak to mohlo byť bezpečnejšie. Súčasne sa však ukázalo, aké množstvo rýchlosti mali ešte v rezerve. Ak by chceli, vedia ísť ešte omnoho rýchlejšie. Pred nami je veľmi veľké množstvo práce. Musíme sa k ním dostať bližšie a vyvinúť na nich určitý tlak," skonštatoval Nemec.

Lewis Hamilton má v majstrovskom poradí aktuálne 187 bodov, Vettel len 111. Medzi dvojicou je už 76-bodový rozdiel, čo je viac, ako tri víťazstvá. Začína byť celkom zrejmé, že Ferrari už o titul nezabojuje a sezóna je na odpis. Čo sa s autom ešte dá spraviť?

"Je to celkom jednoduché: opäť sme boli celkom rýchli na rovinkách, ale v zákrutách to bolo horšie. Závisí od povahy okruhu, buď sme konkurencieschopní alebo nie. Myslím si, že Red Bull Ring nám opäť bude o niečo viac vyhovovať."

"Lewis to mal opäť raz ľahké, pretože sme mu život nedokázali skomplikovať. Je len na nás, aby sme sa na nich dotiahli a opäť ich dostali pod tlak. Pracujeme na tom na plné obrátky a s potrebnou vášňou," dodal Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk