F1.sk F1.sk

Hamilton v kvalifikácii doplatil na vietor, inak by bol ešte ďalej vpredu
zdroj: TASR/AP

Hamilton v kvalifikácii doplatil na vietor, inak by bol ešte ďalej vpredu

Lewis Hamilton získal v sobotu už 86. pole position svojej kariéry. Mercedes bol oproti konkurencii výrazne rýchlejší a najbližší zo súperov, Charles Leclerc z Ferrari, stratil až 646 tisícin sekundy. Tento rozdiel však mohol byť aj omnoho väčší.

Šéfinžinier Mercedesu pre dianie na trati Andrew Shovlin totiž prezradil, že Hamilton na konci kola kvôli silnému vetru prišiel o štyri desatiny sekundy. Ferrari teda mohlo stratiť až celú sekundu.

"Náraz vetra ho v závere kola pripravil o štyri desatiny," potvrdil Shovlin. "Táto skutočnosť len potvrdila, aké dobré kolo to do daného okamihu bolo. Aj napriek tomu získal pole position s dobrým náskokom." Valtteri Bottas na neho stratil 286 tisícin.

"Vietor postupne silnel a človek musí ku kolu v takom prípade pristúpiť dosť dynamicky," skonštatoval Lewis Hamilton. "V niektorých miestach na to viete poriadne šliapnuť, ale inde musíte kvôli vetru radšej trochu zvoľniť. V poslednej zákrute som zašiel príliš ďaleko a vietor mi vrazil do zadnej časti..."

Shovlin bol s celkovým predstavením tímu spokojný: "S autom sa dobre pracovalo a zdá sa, že nočné zmeny napomohli jeho balansu. V rannom tréningu sme sa potom snažili pochopiť to, ako v jednom ostrom kole dostať z pneumatík maximum."

"Chceli sme sa postarať o to, aby sme do pretekov vstupovali s mediumkami, takže Q2 sme absolvovali práve s nimi. Nakoniec sa ukázalo, že to zvládli viaceré tímy, ale skutočnosť, že viacero áut okolo nás bude štartovať s touto sadou, nepovažujem za zlú vec," dodal Andrew Shovlin.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk