F1.sk F1.sk

Bottas vo francúzskej kvalifikácii doplatil na "maličkosti"
zdroj: TASR/AP

Bottas vo francúzskej kvalifikácii doplatil na "maličkosti"

Valtteri Bottas stratil vo francúzskej kvalifikácii na kolegu Lewisa Hamiltona 286 tisícin sekundy a musel sa uspokojiť so štartom z druhého miesta. Po prvom ostrom kole v Q3 bol rozdiel menší, v druhom však Bottas zaváhal a Hamilton sa naopak ešte zlepšil.

"Lewis nakoniec dokázal odjazdiť lepšie kolá a zaslúži si byť na pole position," povedal Bottas. "Moje prvé kolo v Q3 bolo OK, ale v priebehu kvalifikácie sa mierne zmenil smer vetra a doplatil som na to."

"Počas celého víkendu som sa trochu trápil v ôsmej a deviatej zákrute. V určitom okamihu som tam našiel aj dobré stopy, ale keď sa vietor zmenil, tak už odrazu nefungovali. Všetko je to teda o maličkostiach tu i tam."

"V druhej jazde som mal trochu smolu, že predo mnou neboli žiadne autá a nemal som absolútne žiadnu vzduchovú clonu," hovoril ďalej Fín. "Na celých rovinkách som teda strácal. Následne som to chcel napraviť v posledných zákrutách, ale nevyšlo to. Je to škoda, pretože som dúfal v pole position, ale aj druhé miesto je dobré a k prvej zákrute vedie dlhá cesta."

"Myslím si, že jedným z kľúčov k zajtrajšku bude štart. Večer sa budem koncentrovať na prípravu, aby som ho zvládol. Počas víkendu tu máme ozaj silný balík, je to s ním zábava a dúfajme, že zajtra to ostane rovnaké," dodal Bottas.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk