F1.sk F1.sk

Stroll je v prechodnej fáze, verí v ďalšie zlepšenie
zdroj: TASR/AP

Stroll je v prechodnej fáze, verí v ďalšie zlepšenie

Lancovi Strollovi sa v tomto roku nedarí v kvalifikáciách vyrovnať svojmu kolegovi. Strollovi, ktorého otec je miliardár a vlastník tímu Racing Point, sa v novom tíme ešte ani raz nepodarilo dostať ďalej, ako do Q1.

"Medzi Sergiom (Pérezom) a mnou je len jedna alebo dve desatiny,“ povedal 20-ročný jazdec pre La Presse. "Sergio bol v minulom roku pravidelne v Q3, ale v tomto roku to už tak nie je. Snažíme sa vyťažiť plný potenciál z auta, a hoci sa mi to v poslednej dobe nedarilo, som si istý, že sa tam čoskoro dostaneme."

Stroll povedal, že jeho problém je len prispôsobenie sa novému tímu po prvých dvoch sezónach jeho kariéry s Williamsom. "V súčasnosti som v prechodnej fáze, ale myslím si, že časom a vďaka novým skúsenostiam tento rozdiel zmizne."

Taktiež povedal, že pred dvoma týždňami to mohlo byť v Montreale lepšie, ak by nenastali technické problémy. "Vzhľadom na okolnosti v Kanade som bol spokojný s mojím kvalifikačným výkonom, aj keď moja východisková pozícia nebola veľmi dobrá," vyjadril sa Stroll.

"Na svojho tímového kolegu som stratil len dve desatiny sekundy, hoci som sa tretieho tréningu nezúčastnil a musel som sa pokúsiť kvalifikovať so starým motorom od Mercedesu. Toto však nie je ospravedlnenie. Chcem sa zlepšovať rovnako, ako aj tím. Je to moja priorita. Chcem sa zlepšiť hlavne v kvalifikáciách."

"Je to zároveň výzva pre celý tím, pretože potrebujem dostatočne dobré auto na to, aby som s nim obsadil dobré miesto na štartovom rošte," dodal Lance Stroll.

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk