F1.sk F1.sk

Komisári omilostili Hamiltona, voči Verstappenovi sa neprevinil (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Komisári omilostili Hamiltona, voči Verstappenovi sa neprevinil (VIDEO)

Lewis Hamilton spravil v priebehu druhého tréningu pred VC Francúzska chybu, na rozhraní tretej a štvrtej zákruty zostrelil stĺpik a skončil mimo trate. Keď sa na ňu potom vracal, ohrozil Maxa Verstappena.

Všetko vyzeralo dosť nevinne, ibaže Verstappen svoje auto následne neudržal pod kontrolou. Bol v ostrom kole a mierne vyšiel z optimálnej stopy, kde už nebola natoľko dobrá priľnavosť. 

Komisári tak trochu prekvapujúco oznámili, že situáciu budú riešiť. Hamiltona obvinili z porušenia príslušného článku Medzinárodného športového kódexu FIA, ale vec napokon uzavreli slovami "no further action". Ostal teda bez trestu.

"Komisári si pozreli video-dôkazy, vypočuli si jazdca auta číslo 44 (Lewis Hamilton), jazdca auta číslo 33 (Max Verstappen) i zástupcov tímu," stojí vo verdikte. "Jazdci sa zhodli na tom, že situácia nebola obzvlášť nebezpečná a Verstappenovi v danom tréningu nepriniesla dlhodobé znevýhodnenie."

"Obaja jazdci sa zhodli aj na tom, že limitovaný výhľad dozadu a uhol, pod akým sa auto 44 vracalo na trať, spôsobili, že Hamilton len ťažko mohol vidieť blížiace sa auto. Súhlasili aj s tým, že Hamilton sa na trať vrátil pomaly."

"Komisári si pozreli aj palubné video, na ktorom vidieť, že Hamilton sa pred návratom na okruh pozrel do spätných zrkadiel minimálne dvakrát," dodávajú komisári Tim Mayer, Mathieu Remmerie, Yannick Dalmas a Jean-Marie Krempff v stanovisku publikovanom o 17:43.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk