F1.sk F1.sk

Ferrari neuspelo, prípad sa ďalej riešiť nebude
zdroj: TASR/AP

Ferrari neuspelo, prípad sa ďalej riešiť nebude

Komisári, ktorí rozhodovali na Veľkej cene Kanady, si v piatok ešte raz posvietili na päťsekundový trest udelený Sebastianovi Vettelovi a vypočuli si športového riaditeľa Ferrari Laurenta Mekiesa, ktorý im mal predložiť nové dôkazy.

Napokon však usúdili, že nejde o žiadne nové dôkazy a prípad zmietli zo stola. "Neexistujú žiadne signifikantné a relevantné nové elementy, ktoré v danom okamihu neboli k dispozícii," stojí v stanovisku publikovanom v piatok o 16:25.

Komisári skonštatovali, že za "nové elementy" by mohli byť považované len tie, ktoré neboli známe do 9. júna 18:44 montrealského času, kedy sa podujatie na okruhu Gillesa Villeneuva oficiálne ukončilo. 

Mekies ako zástupca Ferrari v piatok predstavil hneď niekoľko dôkazov, ktoré spolu so svojimi ľuďmi považoval za nové:

1. analýzu telemetrických dát Vettelovho auta vrátane informácií o aktuálnom 'postoji' auta

2. video-analýzu jednotlivých záberov kamier (predný pohľad, pohľad zhora, palubné kamery Vettela a Hamiltona), ktorá bola zhotovená po pretekoch

3. video-analýzu Karuna Čandhoka, ktorú po pretekoch spravil pre Sky Sports

4. video z kamery snímajúcej tvár Sebastiana Vettela, ktoré produkcia F1 Limited vydala po pretekoch

5. popretekové a video zábery (čo konkrétne tým komisári myslia, nevieme - v origináli 'post-race and video images' pozn. red.)

6. analýza GPS dát Hamiltona a Vettela v danom kole a v predchádzajúcich kolách

7. svedeckú výpoveď Vettela.

Komisári vzápätí skonštatovali, že veci spomenuté v prvom, druhom, piatom, šiestom a siedmom bode poznali už pred ukončením podujatia. Tretí bod je síce nový, ale nie je signifikantný ani relevantný: je to len osobný názor tretej strany.

Nuž a aj štvrtý bod je síce nový, ale takisto nie je signifikantný ani relevantný. Dané video-zábery vraj bolo možné vidieť aj na iných dostupných videách.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk