F1.sk F1.sk

Hulk o Vettelovom trest: Aký trest? Ja som si v tlači nič nevšimol...
zdroj: Renault Sport

Hulk o Vettelovom trest: Aký trest? Ja som si v tlači nič nevšimol...

Debata o správnosti alebo nesprávnosti päťsekundového trestu pre Sebastiana Vettela neustala ani viac ako desať dní po Veľkej cene Kanady. Naďalej sa vášnivo diskutuje o tom, či týmto spôsobom skutočne mal prísť o víťazstvo.

"Bol nejaký trest? Ja som si v tlači nič nevšimol," zháčil sa Nico Hülkenberg vo štvrtok na okruhu Paula Ricarda. Následne pokračoval už vo vážnom duchu: "Môj názor a môj pohľad na to je taký, že to bol len pretekársky šport."

"Je ťažké kontrolovať auto na tráve a jeho následný vstup na pretekársku trať: ovládanie totiž v takomto prípade nemáme plne pod kontrolou a nedisponujeme normálnym gripom."

"Z môjho pohľadu to vyzeralo na pretekársky incident," pokračoval Hulk. "A po stránke pravidiel? Podľa mňa vidíme počas každého víkendu inak posúdené situácie a máme iných komisárov. Nevidím to nevyhnutne tak, že by sme museli upravovať pravidlá."

Rovnakú otázku dostal aj pretekár Red Bullu Pierre Gasly. "Podľa mňa záleží od uhla pohľadu," zareagoval. "Ak sa na to pozriete zo Sebovej strany, tak je to tvrdý a prísny trest, ale ak z Lewisovej, tak ten si povie, že preteky by možno vyhral aj bez tohto incidentu."

Napokon je to tak, že ak idete s autami F1 v takej rýchlosti a na limite, tak sa stávajú aj takéto veci. Aj to je súčasť pretekárskeho športu. Je ťažké nastaviť presný limit, ale z môjho pohľadu bolo dosť kruté prísť o víťazstvo takýmto spôsobom," dodal Pierre Gasly.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk