F1.sk F1.sk

Räikkönen nevidí na Vettelovom počínaní "žiadny priestupok"
zdroj: TASR/AP

Räikkönen nevidí na Vettelovom počínaní "žiadny priestupok"

Hlavnou témou dní po skončení Veľkej ceny Kanady bol päťsekundový trest pre Sebastiana Vettela, kvôli ktorému prišiel o montrealské víťazstvo. K situácii sa vyjadril už takmer každý a teraz prišiel rad aj na Kimiho Räikkönena.

"Na tom, ako Sebastian v Montreale vyletel z trate a následne sa na ňu vrátil, nevidím žiadny priestupok," skonštatoval Iceman. "Niekto to bohužiaľ videl inak. Fakty sú jasné: keď tam takto vyjdete mimo, tak máte plné ruky práce s tým, aby ste auto nejakým spôsobom dostali späť na asfalt a neskončili v múre. Je tam málo miesta a máte špinavé gumy."

"Ak by Vettel pri návrate na trať do niekoho vrazil, tak by som ten trest aj pochopil, ale takto? Podľa mňa je to čudné, veď len na začiatku sezóny sa hovorilo, že k nám jazdcom budú zhovievavejší. Podľa mňa si tieto skutočnosti odporujú. Vraj chceli tvrdší pretekársky šport, ale keď sa stane niečo takéto, okamžite trestajú. To, čo povedali a čo napokon robia, podľa mňa nie je vo vzájomnom súlade."

"Každý pretekár chce väčšiu slobodu, ale pochopiteľne, že všetko má svoje hranice. Ak by niekto svojho súpera úmyselne vytlačil z trate, prípadne by spravil inú hlúposť, tak by bol trest primeraný. Ale tu? Skôr nie. My piloti vieme, čo je tvrdé a súčasne fér," zdôraznil Räikkönen.

V ďalšej časti rozhovoru sa hovorilo o aktuálnej forme Alfy Romeo, ktorá nie je ideálna. "V niektorých zákrutách sedí auto dobre, v iných sa správa čudne. V porovnaní s konkurenciou máme veľmi málo gripu, takže sme pomalí. Nové súčiastky, ktoré sme priniesli sem do Le Castellet, by nám mali pomôcť nájsť konkurencieschopnosť z úvodných podujatí sezóny."

V prvých štyroch veľkých cenách Räikkönen bodoval, potom však začalo obdobie sucha. S jeho tímom i s ním to ide dolu vodou. "Lepší prítlak je kľúčom k mnohému. Pneumatiky by sme dokázali rýchlejšie a lepšie prinútiť pracovať, následne by aj dlhšie vydržali. Prítlak je na moderných autách kľúčom k mnohým veciam. Povedal by som, že nie sme ďaleko od konkurencie, ale musíme toho ukázať viac," dodal majster sveta z roku 2007.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk