F1.sk F1.sk

Steiner o odvolaní Ferrari: Môže z toho byť nekonečná sága
zdroj: Haas

Steiner o odvolaní Ferrari: Môže z toho byť nekonečná sága

Kanadskí komisári si na piatok 14:15 do komisárskej miestnosti na okruhu Paula Ricarda vo Francúzsku predvolali zástupcov tímu Ferrari, ktorí plánujú naďalej riešiť päťsekundový trest pre Sebastiana Vettela. Ten bol pomerne dôležitý, pretože ho pripravil o víťazstvo.

Šéf tímu Haas, ktorý s Ferrari úzko spolupracuje, však tento postup príliš neakceptuje. Nekonečné odvolávanie sa mu nepozdáva, ale na druhej strane sa mu nepáči ani zbytočné trestanie.

"Nepoviem, že je to nebezpečné, ale ak tu stanovíme precedens, tak to začne robiť každý," povedal Günther Steiner vo štvrtok vo Francúzsku. "Vytvoríme tak zmätok. Ferrari však zjavne cíti, že to potrebuje spraviť a asi aj komisári musia vedieť, že sa to môže stať, ale nie je to dobré."

"Pri rozhodovaní by to malo byť tak, že ak neviete, čo spraviť, lebo je to 50:50, tak by trestať nemali. Mercedes by potom nemohol prísť s tým, že chce dodatočne žiadať trest. Toto by pravidlá nepovolili. Ak sa trest neudelí, tak ho už žiadať nemôžete. Teda ak bude nejaká situácia 'fifty-fifty', tak by sme trestať nemali. Keď sa totiž začne takýto proces, tak sa nikdy neskončí. Môže z toho byť nekonečná sága."

Steiner vnímal spomínaný incident ako 50:50, takže on sám by netrestal. Podľa neho to bol len kvalitný pretekársky šport. "Ak je to 50:50, netrestal by som. Či je to proti nám alebo v náš prospech, nemôžeme to s týmito regulačnými zásahmi preháňať. Ak je to teda 50:50, nechajme to tak."

"Ak by to bolo 60:40, tak by to bolo ešte veľmi tesné, ale toto bolo podľa mňa 50:50 a bol to poriadny pretekársky šport," zdôraznil Talian.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Magazín

Pozri viac